Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
2500 napnyi műsort sugároz a köztévé 2017 óta évente, a legjobban a sportközvetítések aránya nőtt meg 2010-hez képest, a köztévé nem sajnálja rá a pénzt.
Összeállítást közöl a G7 az MTVA-ról, arról, hogy nőtt meg a köztévé csatornáinak száma, és hogyan terebélyesedett ki a műsoridő 2010 óta. Egész pontosan 25 ezer óráról 60 ezerre nőtt a köztévé műsorideje, ezt 2017-re sikerült elérni, és tavaly is ennyi volt. Ez 2500 napnyi adás egy évben.
Összesen öt csatorna lett a köztévében, a műsoridő nyertese pedig a sport, ennek nőtt meg a leginkább a műsorideje 2010 óta. És költségeit tekintve is a sport vezet: a köztévé legdrágább szerződései leginkább egyes sporteseményekhez kötődnek. A 15 legdrágábból 13 ilyen, nézte ki a G7, összértékük ezeknek pedig 70 milliárd forint.
Ezek között sok olyan van, mint a Forma-1, Bajnokok Ligája, amelyek elkelnének piaci alapon is, de a köztévé feneketlen pénzeszsákjával mindenkire rá tud licitálni. A legmagasabb tétel, 18,98 milliárd pedig a másik esetet jelenti: ezt a magyar bajnoki labdarúgómeccsekre fizeti ki a köztévé, a G7 értékelése szerint messze a piaci értékén túl, burkolt állami támogatást valósítva meg ezzel a profi klubok felé.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.