Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A csütörtöki Magyar Közlönyben jelent meg a kormányhatározat a 2022-es kézilabda-Európa-bajnokságra készülő, és a város csapatának új otthonául szolgáló létesítmény támogatásáról.
Egyetért a kormány a szegedi kézilabdacsarnok-beruházás előkészítésével és megvalósításával – olvasható a Magyar Közlöny 181. számában.
A kormányhatározat értelmében a projekt állami támogatása 35,8 milliárd forint lesz.
A dokumentum szerint Varga Mihály pénzügyminiszternek a nemzeti vagyon kezeléséért felelős miniszter és a Miniszterelnökséget vezető miniszter – azaz Bártfai-Mager Andrea és Gulyás Gergely – bevonásával gondoskodnia kell arról, hogy jövőre és 2021-ben a költségvetésben biztosítva legyen a támogatáshoz szükséges összeg.
A kormányhatározatot kiszúró Mfor hozzátette, hogy a kormányzati döntést a szegedi Fidesz közleményben üdvözölte. Azt írták, hogy "a kormány egy multifunkcionális, 8000 nézőt befogadó, többféle rendezvény (sportrendezvények, kulturális rendezvények, koncertek, kiállítások, konferenciák) megrendezésére alkalmas, teljeskörűen akadálymentesített sportcsarnok építése mellett döntött Szegeden, amelyet hűtött-fűtött szellőzéssel, légkondicionálással, kézilabda-akadémiával kiegészítve, EHF-előírások szerint valósítanak meg."
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Öt évtizede Steven Spielberg A cápával megteremtette, két évre rá barátja, George Lucas a Csillagok háborújával megerősítette a nyári bombasiker intézményét. A vakáció idején korábban olyan filmeket mutattak be, amelyektől nem vártak kirobbanó eredményt.
A napokban az orosz közlekedési miniszter is így járt, majd néhány órával később holtan találták meg az autójában.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?