Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Jó évet zártak a hazai szerencsejátékosok.
Szerencsés volt a 2019-es év a Szerencsejáték Zrt. játékosai számára, hiszen hatan lettek milliárdosok, míg több mint 3200-an örülhettek milliós nyereménynek – írja a Portfolio a társaság adatai nyomán.
A hat milliárdos közül három a hatoslottó-, kettő az ötöslottó-, egy pedig az Eurojackpot-játékosok közül került ki. Ez utóbbi egyben az év abszolút rekordösszegű nyereménye is: minden idők legnagyobb hazai lottónyertese bruttó 30 millió eurót, azaz több mint 10 milliárd forintot nyert.
A legtöbb milliomost az ötös lottó adta, több mint 1450 játékos nyert egymillió forintot meghaladó összeget. Sorsjegyek általi nyereményeket is sokan vittek haza, több mint 610 szerencsés lett milliomos ennek a játéktípusnak köszönhetően.
A Jokeren közel 300-an nyertek egymillió forint felett, de a Puttó (204), a Tippmix (161), a Kenó (124) és a Luxor (116) is szépen hozott a konyhára. A Tippmix játék során az idei év legnagyobb nyereménye megközelíti a 40 millió forintot – írta a lap.
Az új esztendő egyik érdekessége az ötös lottó 26 hete halmozódó, több mint 3,3 milliárd forintos főnyereménye.
A legnépszerűbb hazai lottójátékok, az ötös és hatos lottó, valamint a skandináv lottó alapjátékainak ára 300 forintra emelkedett, ám a részvételi díjak emelésével egyúttal a nyereményalap is dinamikusabb ütemben növekszik majd.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
A nemzeti kisebbségek közötti feszültségek kiaknázását nevezik hamis zászlós hadműveletnek, régi eszköze ez az orosz/szovjet háborús eszköztárnak. Buda Péter nemzetbiztonsági szakértő véleménye.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.
A politikus mindenkitől elnézést kért, akik megbántott.
„Free Bindzsisztán.”