Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Pénteken öt százalékkal esett az aranyárfolyam a tőzsdéken, ekkora árcsökkenés pedig 2013 óta nem volt egyetlen nap alatt. Márpedig elvileg emelkednie kellene az árfolyamnak.
New Yorkban 1585 dollárt ért egy uncia arany a pénteki kereskedésben. A szakértők úgy vélik, hogy a befektetők azért mondanak le a válságos helyzetekben általában biztos menedéknek tekintett aranyról – ez azért van így, mert az arany árfolyama viszonylag stabil, így oda tenni a pénzünket általában biztonságos befektetésnek számít –, mert akkora veszteségeket szenvedtek el más területeken, hogy sürgősen pénzre volt szükségük.
A nyersanyagpiacok pedig összeomlottak: nemcsak az arany ára csökkent, hanem az ezüsté, a platináé és a palládiumé is. "Ez vérfürdő" – nyilatkozta a Commerzbank elemzője a Los Angeles Timesnak.
A kérdés az, ez meddig maradhat így? A Goldman Sachs elemzői szerint nem sokáig: az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed ugyanis kamatcsökkentésre készülhet, ami jellemzően emeli az arany árfolyamát. A GS elemzői szerint az aranyár egy éven belül minden rekordot megdönthet, és meghaladhatja az 1800 dollárt is az unciánkénti ár.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.
A HVG újságírói adnak pár tippet a vakációhoz.
A Magyar Olimpiai Bizottság kapta a legtöbbet, de utalták a szokásos 110 milliót az ATV volt elnöke vállalkozásának, és jutott némi apró a Rogán-szomszéd Csetényi Csaba cégének, egy Tiborcz-, illetve egy Mészáros-közeli magántőkealap érdekeltségének is.
Heorhij Tihij szerint inkább azt kellene megmagyaráznia a magyar embereknek, hogy miként sikerült „elcseszni” az ország gazdaságát.
Egyre fokozódik a miniszterelnökre nehezedő nyomás, melyet többnyire saját gazdaságpolitikai húzásainak köszönhet.
Az énekes már elnézést kért, amiért elragadta az aljas indulat.
Több oka is van a lakhatási válságnak.