Egyharmadával esett vissza a gazdaság az euróövezetben

Van olyan ágazat, ahol a szokásos teljesítményhez képest 0 százalékos a kibocsátás.

  • hvg.hu hvg.hu
Egyharmadával esett vissza a gazdaság az euróövezetben

A megszokotthoz képest 34 százalékkal alacsonyabb jelenleg az euróövezeti gazdaság teljesítménye – írja az Index egy birtokába került uniós elemzés alapján. Az 50 ágazatot felmérő dokumentum alapján is jellemző azonban, hogy az egyes ágazatok között óriási az eltérés.

Növekedni tudott

  • az egészségügy (+34%)
  • a gyógyszer-kereskedelem (+25%)
  • az élelmiszer-kiskereskedelem és az internetszolgáltatás (+10%).

Nem változott a mezőgazdaság, az erdészet, a halászat, illetve a kormányzati szféra, a közösségi szolgáltatások, a távközlés. Tíz százalékkal csökkent az energiafelhasználás és a vízigény. Jelentősebb (25 százalék körüli) a visszaesés az informatikai ágazatban, a televízióknál.

50 százalékkal esett vissza a közlekedés, a hirdetési piac és a kiskereskedelem gyógyszereken, élelmiszeren és autókon kívüli része. Ugyanilyen arányban csökkent a nyomdák, a textilipar és a faipar kibocsátása.

Egyharmadára zuhant be számtalan feldolgozóipari ág, egynegyedére a munkaerő-közvetítők, a költöztetők, a menedzsment tanácsadók, a jogi konzultációk, az autószerelések és a bútoripar.

És ahol a legrosszabb a helyzet:

  • 17 százalékon termel az autógyártás Európában
  • 14 százalékos az utazási irodák teljesítménye
  • 10 százalékon áll a légi közlekedés
  • 0 százalékon a nyilvános szórakoztatóipar.
(Index)
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.