Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
A világ legnagyobb adózási büntetése ügyében született ítélet óriási bukás a multicégeknek nyújtott adókedvezmények miatt tiltakozó Európai Bizottságnak.
Megsemmisítette az Európai Unió Bírósága az Európai Bizottság döntését, amellyel 13 milliárd eurós adóbírságot szabott ki az Apple-re. A techóriást az ír állam által kínált adókedvezmény miatt büntette meg még 2016-ban a brüsszeli testület, egészen pontosan azt várta el, hogy az Apple írországi leányvállalata fizesse be az óriási összeget az ír államkasszába elmaradt adóként.
A Bíróság most ezt törölte el, amit azzal indokolt, hogy az Európai Bizottság nem tudta megfelelően megindokolni, hogy az ír állam valóban tiltott állami támogatást biztosított egy 1991-es, majd egy 2007-es adómegállapításban az Apple számára. A 2007-es megállapodás 2014-ig volt érvényben. Az adómegállapítások lényege az, hogy egy cég a szokásostól eltérő adómérték befizetéséről állapodik meg az érintett ország adóhivatalával, utóbbi ezt követően csupán ennek teljesítését kérheti számon a társaságon. Brüsszel azonban ezeket a belső piac versenyszabályaival ellentétesnek tartja, különösen úgy, hogy ezek a kedvezmények jórészt egyes multicégeket illetnek meg, miközben a kisebb vállalkozások normál – bár néha kedvezményesebb – adókulcsokkal adóznak. Margrethe Vestager, az ügyben kulcsszerepet játszó, az uniós versenyügyekért felelős biztos korábban arról beszélt, a kkv-k adóterhe emiatt akár 30 százalékkal is magasabb a nagyvállalatokénál.
Nem ez az egyetlen ilyen ügy, az előző Európai Bizottság hivatalba lépésekor, 2015-ben nagy vihart kavart a LuxLeaks, amely több száz, a luxemburgi adóhivatal és multicégek között kötött megállapodásokat szivárogtatott ki.
A multik által alkalmazott – részben már kivezetett – adózási trükkökről ebben a cikkben írtunk bővebben:
A nagy trükk: az Apple és a dupla ír
Sokkot okozott Brüsszel azzal, hogy 4 ezer milliárd forintnyi adót hajtana be utólag az Apple írországi cégétől. A döntésnek az ír kormány sem örül, pedig éves egészségügyi büdzséjét fedezné az összeg. Az Apple nem az egyetlen olyan cég, amelyik sikeresen és legálisan csökkenti minimálisra adóját, és az európai országok ebbe nemhogy belenyugodtak, de még támogatják is.
Az Apple elleni döntés, amely a világ legnagyobb ilyen adózási ügye 2019 őszén került az Európai Bíróság elé, a mostani ítélet ellen fellebezhet az Európai Bizottság.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.
Az amerikai elnöknek Jeffrey Epsteinnel kapcsolatban olyan összeesküvés-elmélet ellen kell védekeznie, amilyenekhez korábban ő szoktatta a most dühös táborát.
Lélegzetelállító alpesi tájaktól a Harry Potterből ismerős viaduktig az öreg kontinens tele van szebbnél szebb vasútvonalakkal, melyeknek nagy részén ráadásul külön felár nélkül vonatozhatunk.