Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
A koronavírus-járvány élezheti a feszültséget.
A Wizz Air azt kérte az utasoktól, hogy a repülőjegy-foglalásukhoz inkább a légitársaság saját csatornáit válasszák, mert így kapnak gyorsan információt a változó viszonyokról. A légitársaság szerint ha utazási irodán keresztül foglalnak az ügyfelek, nem tudnak kapcsolatba lépni velük, hiszen az irodák saját hitelesítő adataikat használják a jegyek lefoglalására, és a Wizz Airtől kapott értesítéseket ritkán továbbítják az utasoknak.
A Magyar Utazási Irodák Szövetsége (MUISZ) szerint azonban ez nem igaz, hiszen jogszabályi kötelezettségük a teljes körű tájékoztatás – írta a Magyar Nemzet a hozzájuk juttatott MUISZ-közlemény alapján.
Ők arra hívták fel a figyelmet, hogy ha az utasok közvetlenül a légitársaságnál foglalnak, az út lemondása, vagy annak a halasztása esetén nem számíthatnak teljes körű segítségre egy vis maior helyzetben. Az utazási irodák nem emelt díjas ügyfélszolgálata ugyanis a repülőjegyekhez kapcsolódó feladatok mellett szükség esetén intézi a szállások, transzferek módosítását, és azt is, ha azokat le kell mondani.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
Otthonteremtési hitelprogramról döntött szerdai ülésén a kormány, ennek további részleteit is ismertette Gulyás Gergely.
A Bloomberg elemzője szerint az amerikai szankciók már csak papíron léteznek.