Vannak hatékony eszközök a devizapiaci kockázatok kezelésére
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Közös sajtónyilatkozatot tett a magyar és a lengyel miniszterelnök Budapesten: hat pontban tárgyalják, miért fogják alkalmazni a vétójogot az uniós költségvetési vitában.
Sajtótájékoztatót tartott és közös nyilatkozatot adott ki Orbán Viktor magyar és Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök. A dokumentum hat pontban tárgyalja a uniós vétójog alkalmazásának szándékát a két állam részéről.
"Lengyelekkel találkozni jóban is és rosszban is nagyszerű dolog. Most a kettő között vagyunk" – mondta Orbán Viktor az eseményen, ahol újságírók nem tehettek fel kérdéseket. A miniszterelnök szerint fontos kérdés, hogy országaik fenn tudják tartani szuverenitásukat úgy, hogy közben nagy vitájuk van az Európai Unióval, az Európai Bizottsággal, és az uniós tagok többségének kormányával is.
Mivel a vitás kérdéseket nem tudták júniusban lezárni, ezért Orbán Viktor szerint adtak egy esélyt a német elnökségnek és maguknak arra, hogy összhangot teremtsenek a különböző tagállami felfogások között a válságkezelés terén. Ennek az összhangnak a megteremtése azonban nem sikerült, mert továbbra is napirenden van az a javaslat, ami "a válságkezelést a joguralomról szóló kérdéssel" összeköti – mondta Orbán Viktor.
A költségvetési javaslat tartalmában Magyarország számára nem fogadható el – mondta a kormányfő. Orbán a sajtótájékoztatón a közös közlemény utolsó mondatát idézte: "egyesíteni fogjuk érveinket és erőinket a vitában, Magyarország nem fog elfogadni olyan javaslatot, amely Lengyelország számára elfogadhatatlan lenne".
A magyar miniszterelnök szerint a nyomásgyakorló államok és azok médiafelületei helytelen dolognak akarják beállítani a vétót, pedig az egy törvényes eszköz, amit az alapszerződés biztosít. Szavai szerint Magyarország úgy érzi alapvető, lényegbevágó érdekei sérülnek, ezért él a vétóval, mert ez hazafias kötelesség.
"Nem a jog uralmát, hanem a többség uralmát teremtené meg ez a javaslat" – mondta Orbán Viktor. Hozzátette, nem engedheti meg, hogy egyszerű többséggel hozzanak olyan döntéseket, melyek a magyar emberek életét befolyásolják.
Orbán szerint nem pénzkérdésről van szó és ezt a vitát pénzzel nem lehet megoldani, mert az Európai Unió nem pénzt ad, hanem egy közös hitelfelvételbe venné be Magyarországot. Ha valamelyik tagállam nem tud fizetni, akkor azt is fizetnie kellene a többi hitelfelvevőnek. Ezért a miniszterelnök szerint Magyarországnak nem lesz pénzügyi vesztesége abból, ha kimarad a mentőcsomagból.
Orbán Viktor szerint a joguralomról szóló vitát és a válságkezelést nem szabad összekötni, aki ezt teszi, az felelőtlen, mert "politikai vitát hozzátoldani a válságkezeléshez nagyon rossz dolog". Úgy véli a jogállamisággal összefüggő jogszabályok megalkotása a válságkezeléshez nem szükséges.
Mateusz Morawiecki úgy fogalmazott, teljesen új kihívás és mechanizmus előtt állunk, amit politikai döntések motiváltak és ez az Európai Unió szétesésével fenyeget. A lengyel miniszterelnök szerint valójában ez egy olyan rendelet, ami a költségvetésről rendelkezik, de egészen más dolgokat is érint. Megismételte, hogy ez egy veszélyes, rossz megoldás, ami az Unió széteséséhez vezethet a jövőben.
Morawiecki szerint egy ilyen feltételrendszer megváltoztathatja az EU jövőjét, "bot" lehet egyes országok ellen, és állandó vitákhoz vezethet. Ez az út szerinte az unió széteséshez, szétveréséhez vezethet, ezért ezt a logikát el kell utasítani. "A vétó alkalmazása alapvető forgatókönyvként szolgálhat ahhoz, hogy megváltoztassuk az utóbbi idők rossz dinamikáját" – mondta a lengyel miniszterelnök.
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Akkor igazán előnyös egy ilyen beruházás, ha a fogyasztás jelentős része egybeesik a napsütéses időszakokkal.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.
A rendelkezés alól csak olyan kiemelt cégek mentesülnek, mint a MÁV vagy az MVM.
Arról is beszélt, ha szemmel lehetne ölni, Brüsszelben egy sortűzzel elintézték volna.
A kormánypárt támogatottsága pedig mélyponton van.
Ha erre nincs jó válasz, a százezres menet csak színes emléknek lesz jó.
A volt vezérkari főnök azt mondta, jobb lenne, ha például a kézigránát-baleset miatt elrendelt vizsgálat eredményét tennék közzé végre.
A légitársaság szerint még este tíz óra előtt újra felszállhatnak.