A kormány a veszélyhelyzetet használva próbálja az önkormányzatok anyagi lehetőségeit lenullázni – mondta Niedermüller Péter, a VII. kerület polgármestere a Spirit FM-nek.
Niedermüller azzal kapcsolatban mondta ezt, hogy a kormány rendeletben tiltotta meg az önkormányzatok számára az adóemelést. Az ATV beszámolója szerint a polgármester azt mondta, a kormányrendelet alaptörvény-ellenes, mert az Alaptörvény lehetővé teszi az önkormányzatoknak, hogy kivessenek és beszedjenek saját adót.
Azt is hozzátette, a kerület önkormányzata annyira zavarosnak látja a rendeletet, hogy azzal szembemenve hatályba fogják léptetni a helyi adók (építményadó, települési adó) emelését, és várják a Kúria és az Alkotmánybíróság állásfoglalását. Az adóemelésekről a testület egyébként már döntött. Niedermüller Péter szerint a kormányrendelet nem csak az Alaptörvénnyel, hanem a Pénzügyminisztérium novemberi állásfoglalásával is szembemegy.
A polgármester azt is elárulta, nem egyeztetett a lépéséről a többi településvezetővel, az ötlet az ő fejéből pattant ki.