Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Több mint 800 százalékkal emelkedett a digitális fizetőeszköz árfolyama 2020 márciusa óta.
Újabb rekordot döntött a bitcoin árfolyama, amikor vasárnap elérte a 34 800 dollárt – írja a Reuters. A vasárnapi csúcshoz még hétfőn is meglehetősen közel áll a digitális fizetőeszköz: egy bitcoin 33 365 dollárt, azaz nagyjából 9,84 millió forintnyit ér.
A kriptovaluta árfolyama több mint 800 százalékkal emelkedett március óta – nem függetlenül a befektetők aggodalmaitól a koronavírust kísérő gazdasági válság miatt. A bitcoin ára decemberben lépte át először a 20 ezer dollárt, ami ugyancsak történelmi csúcs volt.
A legerősebb hasonló fizetőeszköz az etherum, ezt most vasárnap is 1014 dolláron jegyezték.
Az elektronikus fizetési módok sikere nyomán tavaly az Európai Központi Bank is vizsgálni kezdte a digitális euró kibocsátásának lehetőségét.
Aminek jót tett a koronavírus: történelmi csúcson a bitcoin
2017-ben még csupán megközelítette, most viszont már át is lépte a 20 000 dolláros értéket a bitcoin. Ezúttal viszont nem csak meggondolatlan kisbefektetők nyúltak a kriptopénzhez, mint három éve, hanem az évtizedes rutinnal rendelkező profik, és a nagyvállalatok vásárlásai hajtják az árfolyamot.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Megvan a fővárosi költségvetés az év végéig, a kormány pedig kedvezményes lakáshitelt és az állami cégeknél folytatódó spórolást jelentett be. Eközben a nemzetközi színtéren arra készülnek, mi lesz, amikor hamarosan lejár a vámháború három hónapos tűzszünete.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.