Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Több mint 800 százalékkal emelkedett a digitális fizetőeszköz árfolyama 2020 márciusa óta.
Újabb rekordot döntött a bitcoin árfolyama, amikor vasárnap elérte a 34 800 dollárt – írja a Reuters. A vasárnapi csúcshoz még hétfőn is meglehetősen közel áll a digitális fizetőeszköz: egy bitcoin 33 365 dollárt, azaz nagyjából 9,84 millió forintnyit ér.
A kriptovaluta árfolyama több mint 800 százalékkal emelkedett március óta – nem függetlenül a befektetők aggodalmaitól a koronavírust kísérő gazdasági válság miatt. A bitcoin ára decemberben lépte át először a 20 ezer dollárt, ami ugyancsak történelmi csúcs volt.
A legerősebb hasonló fizetőeszköz az etherum, ezt most vasárnap is 1014 dolláron jegyezték.
Az elektronikus fizetési módok sikere nyomán tavaly az Európai Központi Bank is vizsgálni kezdte a digitális euró kibocsátásának lehetőségét.
Aminek jót tett a koronavírus: történelmi csúcson a bitcoin
2017-ben még csupán megközelítette, most viszont már át is lépte a 20 000 dolláros értéket a bitcoin. Ezúttal viszont nem csak meggondolatlan kisbefektetők nyúltak a kriptopénzhez, mint három éve, hanem az évtizedes rutinnal rendelkező profik, és a nagyvállalatok vásárlásai hajtják az árfolyamot.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a minisztert.