Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Annak ellenére is, hogy eközben világszerte majdnem felére csökkent a tőkebefektetések mennyisége.
Kínába irányult 2020-ban a legtöbb külföldi működőtőke-befektetés (FDI), lekörözve az Egyesült Államokat is. Mint azt az ENSZ Kereskedelmi és Fejlesztési Konferenciája (UNCTAD) hétfőn közölte:
Az UNCTAD számításai szerint tavaly a globális külföldi működőtőke-befektetés 42 százalékkal, 859 milliárd dollárra zuhant a 2019. évi 1500 milliárd dollárról. Tavaly a globális FDI közel harmada Kelet-Ázsiába irányult.
A szervezet adatai szerint tavaly a legnagyobb mértékben – 69 százalékkal – az általuk fejlettnek nevezett országokban esett vissza az FDI. A külföldi működőtőke-befektetés Latin-Amerikában és a karib-tengeri térségben 37 százalékkal, Afrikában 18 százalékkal, a „fejlődő ázsiai térségben” 4 százalékkal csökkent.
Növekedni tudott tavaly a kínai gazdaság
Miközben a vetélytársak még mindig a Kínából elindult Covid-19-járvánnyal küszködnek, addig Peking képes gazdasági növekedésről beszámolni. A negyedik negyedév jobban sikerült a vártnál, idén ezért remélnek dinamikus GDP-növekedést.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A sürgősségi osztály korszerű, légtechnikával felszerelt műtőjét most raktárként használják.