szerző:
Lengyel Miklós
Tetszett a cikk?

Vakcinabeszerzésre, raktározásra vagy az infrastruktúra megteremtésére fordíthatják a pénzt.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

"A Világbank igen rugalmas a pénz elköltését illetően: az országok arra fordíthatják a támogatást, amire az oltási kampányban a legnagyobb szükség van, például vakcinabeszerzésre, raktározásra vagy az infrastruktúra megteremtésére. Nagyon fontos a meggyőzés is, mert sok országban elég nagy a szkepticizmus az oltás hatását illetően" – mondja Mamta Murthi, a Világbank emberi fejlődésért felelős alelnöke a Deutsche Wellének.

Az oltások terén a szegény országok általában le vannak maradva, mert nincsen pénzük vakcinavásárlásra, illetve nincs meg a kellő infrastruktúra az oltási kampányra. Ezen segít a WHO (Egészségügyi Világszervezet) COVAX-programja, mely a fejlődő világ népességének 20 százalékát próbálja meg ellátni védőoltással.

A Világbank többször is felszólította a fejlett államokat, hogy tegyenek többet azért, hogy a szegényebb államok is hozzájussanak az oltóanyaghoz. A Világbank jelenleg 17 szegény ország oltási kampányát támogatja. Köztük olyanokét, mint Afganisztán, Etiópia vagy Ruanda.

"Mi olajozzuk a piacot, hogy azok is hozzájuthassanak a védőoltáshoz, akiknek ez különben gondot jelentene. Az állam a szegény országokban különben is pénzügyi gondokkal küzd, ezért fontos a Világbank támogatása. Ezért szeretnénk a jelenlegi 2 milliárd dolláros alapot megduplázni" – mondta Mamta Murthi, a Deutsche Welle tudósítójának.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!