Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Miközben eredetileg 50 százalékos kedvezményről volt szó.
A kormány 300 százalékos társasági nyereségadóalap-kedvezményt adna azoknak a cégeknek, amelyek támogatnák a vagyonkezelő alapítványi vagy egyházi fenntartású egyetemek alapítványát – ez olvasható ki a Népszava szerint a parlament Törvényalkotási bizottsága elé terjesztett módosító javaslatból, amiről a mai ülésén tárgyal majd a testület.
A lap szerint a kormány a 2022-es adócsomagjában eredetileg arra tett javaslatot, hogy az alapítványokat támogató cég adóalap-kedvezménye 50 százalék lehetne – vagyis az adományozott összeg felével csökkenhette volna adóalapját.
Ezt az összeget emelnék az adományozott összeg 300 százalékára, de maximum a nyereség összegéig lehetne az adót csökkenteni.
A Népszava hozzáteszi, hogy a kormány nem indokolta meg, miért lenne szükség a magyar adórendszerben példátlan kedvezményre.
Szakács László, a Törvényalkotási bizottság MSZP-s tagja szerint példátlan és felháborító a kormány javaslata, mely által a kormánypárti delegáltakkal feltöltött egyetemi alapítványok és az adományozó cégek is nyerészkedhetnek.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.