Szeptember óta folyószámlahitelből működik Budapest

Csütörtöktől érkezik az iparűzési adóból befolyó összeg, ami bár csökkentett, nagy segítség Budapestnek a túléléshez.

  • hvg.hu hvg.hu
Szeptember óta folyószámlahitelből működik Budapest

A fővárosi önkormányzat minden működésre fordítható állampapírja és készpénze elfogyott, így az intézmények és a hivatal fenntartása érdekében hozzá kellett nyúlni a 25 milliárd forintos folyószámlahitel-kerethez – mondta Kiss Ambrus a Népszavának. Az iparűzési adó csütörtöktől kezd érdemben befolyni az önkormányzathoz, ezt sürgősséggel átvezetik a számlájukra – tette hozzá.

Kiss Ambrus hangsúlyozta, hogy az iparűzési adószámlára beérkező összeget a hó végi állapot alapján kell 46–54 százalékos arányban szétosztani a kerületek és a főváros között, ami október legelején biztosan meg is történik. Ami ezelőtt kerül át a fővárosi számlára, az a likviditást segítő előleg, amivel nyernek egy-másfél hetet. A pénzhiány legfeljebb szeptember végéig tart, de Kiss Ambrus reményei szerint előbb is véget érhet, októbertől viszont újra csak apasztják a pénzt.

A főpolgármester-helyettes közölte, hogy a 12 milliárd forintos közösségi közlekedésre járó támogatás még mindig nem érkezett meg a fővároshoz. Elmondása szerint az Innovációs és Technológiai Minisztérium fizetés helyett üzenget és a fővároson próbál fogást keresni. Az ITM szerint viszont nincsenek csúszásban a normatívával, különben is a főváros se fizet az agglomerációs közösségi szolgáltatásért, ezt viszont cáfolta a főpolgármester-helyettes.

(Címlapképünkön Karácsony Gergely főpolgármester és helyettese, Kiss Ambrus.)

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?