Milliárdokat költöttek a vadászati világkiállítás propagálására, a Hír TV és a Nimród újság sem panaszkodhat

Dorosz Dávid kikérte a vadászati kiállítás költségeinek listáját. Csak kommunikációra több mint 3 milliárd forint ment el.

  • hvg.hu hvg.hu
Milliárdokat költöttek a vadászati világkiállítás propagálására, a Hír TV és a Nimród újság sem panaszkodhat

Több mint 3 milliárd forintot költöttek a vadászati kiállításhoz kapcsolódó „kommunikációs feladatokra” – derül ki abból a válaszból, amelyet Dorosz Dávid, a Párbeszéd Magyarország politikusa kapott közérdekű adatigénylésére az Egy a Természettel Nonprofit Kft.-től.

Az Átlátszón nyilvánosságra hozott lista szerint csak a „sajtókapcsolati tanácsadásra” több mint 9 millió forintot költött a kft. Arab országokban 19 millióból népszerűsítették a kiállítást, 125 millió forintot költöttek applikációkra (és ez nincs benne a szoftverfejlesztés több mint 600 millió forintos tételében). Hétmillió forintba került a kommunikációs stratégia, további 38,6 millióba annak koordinálása.

Bőségesen jutott – tízmilliós nagyságrendben – a Nimród vadászati szaklapnak, további 31 millió forint a Hír TV-n futott sorozatra.

A nagyobb költségtételek között szerepel a jogi tanácsadás, ami ezek szerint százmilliós nagyságrendű kiadást jelentett a szervezőknek, emellett közel negyedmilliárd forintot emésztett fel a szobrok elkészítése. A Hungexpó pedig több mint 4 milliárdot kért a kiállítási terület bérléséért.

A teljes listát itt nézheti meg.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.