Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
A Világbank 1,49 milliárd dollárnyi további finanszírozást hagyott jóvá Ukrajna számára – közölte kedden a szervezet. Ez egy több mint 4 milliárd dolláros támogatási csomag része, amely a köztisztviselők és a szociális dolgozók bérének kifizetését segíti.
A támogatások legutóbbi körének finanszírozására Nagy-Britannia, Hollandia, Litvánia és Lettország vállaltak garanciát. A teljes felajánlott összegből csaknem 2 milliárd dollárt már folyósítottak Ukrajnának.
A nyilatkozat szerint a források a Világbank ukrajnai tevékenységének támogatását is segítik, beleértve a „vízellátás, szennyvízelvezetés, fűtés, áramszolgáltatás, energiahatékonyság, utak, szociális védelem, oktatás és egészségügy” működtetésére indított projektjeit.
Április végén az ukrán pénzügyminisztérium úgy becsülte, hogy rövid távon havi 5 milliárd dollárba fog kerülni az ország gazdaságának fenntartása.
(CNN)
Az orosz–ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:
A legnehezebb télre készül Ukrajna, újra érkeznek adatok Csernobilból - Percről percre az orosz-ukrán háborúról
Ukrajnában már a következő fűtési szezonra kezdtek el felkészülni, ennek része az, hogy idén nem adnak el gázt és szenet külföldre. Az oroszok azt állítják, hogy szárazföldi összeköttetést teremtettek a Krím és a donyecki szakadár területek között, Szeverodonyeckben pedig utcai harcok dúlnak. Itt követjük az orosz-ukrán háború minden szerdai eseményét.