Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Ez egy forinttal több annál, mint amennyit egy euróért kellett fizetni pénteken.
Gyengült hétfő reggelre a forint: míg az eurót péntek este még 405,04 forinton jegyezték, az árfolyam hétfő reggel 8 óra körül már a 406,5-et is meghaladta.
Ennél is jobban romlott a forint más devizákhoz képest: a dollárárfolyam 398,2-ről 399,98-ra, a svájci frank ára pedig 406,07-ről 408,75-re nőtt.
Múlt héten volt, hogy egy euró történelmi csúcsot jelentő 416 forintba került, erre pedig a jegybank és a kormány is reagált: előbbi a betéti kamat jelentős emelésével és az alapkamat hasonló szintű emelésének belengetésével, utóbbi pedig azzal, hogy bejelentette, kompromisszumokat köt az EU-s helyreállítási alap pénzeiért. A forintárfolyamot befolyásoló tényezőkről és a potenciális, ennél is súlyosabb árfolyamról a hvg.hu Fülke című, közéleti podcastjában foglalkoztunk részletesen, ahol a vendégünk Török Zoltán, a Raiffeisen vezető elemzője volt.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
„A rendszerváltásnak három pillére kell legyen: a jogállam helyreállítása, az állami bűnszervezet, továbbá az orosz csatlósviszony felszámolása” – hangsúlyozza Magyar Bálint szociológus, a maffiaállam-elmélet kidolgozója, aki szerint a rezsimváltó ellenzék igazi szűk keresztmetszete Magyar Péter személye.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.