Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Valakinek ki kell fizetnie az egészségügy vagy az oktatás működését, ez a munkavállalók és a munkáltatók terhe – magyarázta Parragh László az állami tévében.
Az állami tévé is foglalkozott a katatörvény átírásával, Parragh László volt a vendégük. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, aki már májusban arról beszélt, hogy meg kellene szüntetni a katát, most azt mondta: jobban örült volna, ha nem szeptember 1-jétől változik a szabály, hanem csak januártól, mert így sok lesz a bürokratikus teher, de elfogadja, hogy a kormány szeptemberi váltás mellett döntött.
Azokat a kritikákat, amely szerint a döntés előtt nem lett volna egyeztetés, ostobaságnak nevezte.
Ugyan egy ponton azt elismerte, hogy lesznek, akik rosszul járnak a változtatással, arról is beszélt: „nekem a lelkiismeretem abszolút egyszerű és tiszta”. Ki is fejtette, miért:
„Ha azt akarjuk, hogy az utakon a kátyúk be legyenek foltozva, ha azt akarjuk, hogy működjön az ország, hogy legyen közigazgatás, egészségügy, oktatásügy, akkor ennek a terheit valakinek meg kell fizetni. És ez a munkavállalók és a munkáltatók terhe.”
Arról is beszélt, hogy mivel a munkavállalók nagyjából 15 százaléka katás most, nagy az a réteg, amely „kikerüli azt a szabályozási rendszert, ami fönntartja az állam működését”, ezen pedig változtatni kell. A kérdésre, hogy mennyi kár érhette az államot, azt mondta, van erről számítás, de adótitok.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.