Kedden is folytatta a gyengülését a forint

Nem tett jót a forintnak, hogy Magyarország hitelminősítésének kilátását csökkentette a Standard & Poor's.

  • MTI MTI
Kedden is folytatta a gyengülését a forint

Gyengült a forint kedd reggelre a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben. Az euró jegyzése 399,08 forintra emelkedett kedd reggel hét órára a hétfő esti 398,43 forintról. A dollárt 392,91 forinton jegyzik 391,65 forint után, a svájci frank jegyzése 415,03 forintra ment fel 414,34 forintról.

A forint hétfőn gyengült, miután a Standard & Poor's péntek este, már kereskedési időn kívül stabilról negatívra csökkentette Magyarország hitelminősítésének kilátását, az európai uniós finanszírozással és az energiaellátással kapcsolatos kockázatokra hivatkozva.

Kedd reggeli jegyzésén a forint 1,7 százalékkal áll gyengébben a hétfői kezdésnél az euróval, 2,7 százalékkal gyengébben a dollárral, és 2,1 százalékkal gyengébben a svájci frankkal szemben.

Az augusztusi kezdéshez képest a forint 1,2 százalékkal áll erősebben az euróval, 0,6 százalékkal erősebben a dollárral és 0,1 százalékkal erősebben a svájci frankkal szemben.

A Standard & Poor's-nál Magyarország hitelminősítése BBB, negatív kilátással. A Moody's hitelminősítése legutóbb Baa2 volt, stabil kilátással. A Fitch Magyarországra vonatkozó hitelminősítése pedig legutóbb BBB volt, stabil kilátással.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A végtelen lehetőségek iparága

Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.

Az Otthon Start hitel tényleg a csalárd osztogatás állatorvosi lova

Az Otthon Start hitel tényleg a csalárd osztogatás állatorvosi lova

Hangulatjavító intézkedések özönét zúdítja a kormány a választókra a Pride után, de még a támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja. Hogyan járhatnak jól a magas jövedelműek az új kedvezményes hitellel? Miért maradnak ki a közszféra dolgozói ebből az osztogatásból is? Mi történne, ha nálunk is lengyel mintára emelnék a nyugdíjakat? Három szakértőt kérdeztünk.