Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
A jelenlegi gázexport a háború előtti időszak ötödét éri csak el.
Szinte teljesen eltűnt Oroszország idén felhalmozott profitja augusztus végére az energiaexport visszaszorulása miatt – írja a Financial Times. A lap szerint az év első hét hónapjában az ország 500 milliárd rubeles többletet halmozott fel, amely augusztus végére 137 milliárdra esett vissza. Szakértők szerint a nyár végi hiány oka legalább részben az, hogy a jelenlegi gázexport a háború előtti időszak ötödét éri csak el.
Az orosz olajból és gázból származó bevételek – amelyek Oroszország idei bevételének majdnem felét teszik ki – augusztusig 18 százalékkal elmaradtak az előző évi adatokhoz képest, az egyéb termékeknél ugyanez a mutató 37 százalék.
A lap szerint a Gazprom korábban állította, a gázkitermelés idén 15 százalékkal esett vissza, annak exportja – amelynek legnagyobb felvásárlója Európa – pedig harmadával csökkent. Az Északi Áramlat 1 gázvezeték elzárása valószínűleg további kiesést fog jelenteni Oroszországnak.
Az orosz gazdasági minisztérium 4,3 százalékos csökkenést jelentett idén júliusban a tavalyi év azonos időszakához képest, egy orosz brókercég, az Aton szerint pedig 2023-ban további 5 százalékos visszaesés jöhet.Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
A választási vereségtől félve játssza ki Orbán Viktor az „ukrán kártyát”. Mi lehet a háttérben, mi jöhet még, és mi történt a szomszédokkal békét teremtő Orbánnal?
Öt újabb kastély sorsáról döntött Lázár János, négy került NER-közeli nagyvállalkozókhoz, egyet a szabolcsi megyei önkormányzatnak adott az Építési és Közlekedési Minisztérium.
Magyarország, Szlovákia és Románia sincs jó helyzetben.