Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
443,64 forintot is kellett adni egy dollárért szerda hajnalban.
A hajnal és a kora reggel általában nem az az idősáv, amikor rettenetesen izgalmas dolgok történnek a devizapiacon – már az amerikai tőzsdék is bezárnak akkorra, egyedül a Távol-Keleten van ilyenkor kereskedés. Így ilyenkor minden árfolyammozgást óvatosan kell értékelni, de ezúttal még ez a kevés tranzakció is elég volt ahhoz, hogy a dollárral szemben új mélypontra lökje a forintot:
hajnal öt óra előtt kevéssel 443,64 forintba került egy dollár.
Az euró ára ugyanekkor 429,64 volt.
A kora reggeli kereskedésben aztán később minden devizával szemben erősödött egy kicsit a forint, reggel hétkor egy dollár ára 441 forint volt, egy euróé pedig 428,5.
A svájci frankkal szemben is folytatódott a forint gyengülése hajnalban, itt a mai mélypont egyelőre a 444,4-es szint, de volt már ennél is rosszabb: szeptember 29-én egy ponton 444,6 forintot kellett fizetni egy frankért. Így hát elnézést is kell, hogy kérjünk, kedden még a 443,6-os, később a 444-es szintről írtuk azt, hogy soha korábban nem látott mélypont, de ez tévedés volt.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Nyolcan megsérültek a ráfutásos balesetben.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.