Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Az egyik külföldi hátterű kiskereskedelmi hálózat névtelenséget kérő illetékese az Európai Bizottság beavatkozását várja, mert szerinte az újabb árstopok bevezetésével sokadjára sújtja a magyar kormány a kiskereskedelmi szektor nagy külföldi szereplőit.
A Politico cikket írt arról, hogyan illeszkedik az újabb árstopokról szóló rendelkezés azon intézkedések sorába, amelyek a külföldi hátterű kiskereskedelmi áruházláncokat – az ír Penny Marketet, a német Aldit és Lidlt, a francia Auchant, az osztrák Spart és a brit Tescót – sújtják Magyarországon.
A franchise rendszerben működő hazai hátterű hálózatokat nem, míg az előbb említett cégeket érintik a következők:
A Politico hangsúlyozza, hogy a most a tojásra és a burgonyára bevezetett ársapka miatt tovább növekednek e nagyforgalmú áruházláncok terhei. A lapnak egyik ilyen nagy, külföldi hátterű kiskereskedelmi cég névtelenséget kérő illetékese így fogalmazott: „Ami jelenleg történik, az nem más, mint bizonyos vállalkozások szándékos kiszorítása a piacról”. Hozzátette, hogy „a magyar kormány által meghatározott körülmények között egyszerűen lehetetlen fenntartható módon nyereségesen működni”, és a rájuk vonatkozó törvény „ellentétes az EU belső piacának alapelveivel”.
Ezért – nyomatékosította – azt kéri az Európai Bizottságtól, hogy lépjen közbe.
A Politico felvette a kapcsolatot az érintett külföldi kiskereskedőkkel, de mind elzárkóztak attól, hogy névvel nyilatkozzanak.
A lap emlékeztet arra, hogy az Orbán-kormány már jelezte korábban: szeretné, ha a külföldi viszonteladók magyar kézbe kerülnének.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.
Az osztrák Profil szerint van olyan olvasata is a történteknek, hogy Orbán Viktor gyengének látszik.
Teljesen rendben van, ha Orbán Viktor nem kér a Pride-ból, de ne erőltesse rá mindenkire az ódzkodását, csinálja a négy fal között. Vélemény.
Az OTP jól teljesít, de ez nem Magyarországnak köszönhető.