szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A miniszterelnöknek címzett nyílt levelükben nem utalnak konkrétan a hatósági üzemanyagár eltörlésére a taxisokat képviselő szervezetek.

A 2022-es taxistarifa-megállapodást elértéktelenítette a háború, a hiperinfláció, az energiaválság és az élelmiszerárak elszabadulása – közölte a Független Egységes Szakszervezetek Szövetsége és a Nemzeti Szakszervezet Taxis Tagozata, amely emiatt rendkívüli konzultációt kért a miniszterelnöktől. Az Orbán Viktornak címzett, Facebookon is közzétett levelében, azt javasolták, hogy

  • sürgősen emeljék ismét a taxis tarifát,
  • keressék további adókedvezmények lehetőségét a kisvállalkozó taxisok számára,
  • maximalizálják a kiadható taxi engedélyek számát, és korlátozzák a taxis vállalkozások létszámát,
  • pontosítsák a taxisok adózási lehetőségeit.

Bár sem a nyílt levél, sem az azt kísérő Facebook-bejegyzés nem utal konkrétan az üzemanyagok árára húzott sapka eltörlésére, aligha véletlen, hogy épp szerdán kezdeményezett azonnali tárgyalásokat a kormánynál a legtöbb taxis vállalkozást tömörítő érdekképviselet. Kedden késő este ugyanis rendkívüli kormányinfón jelentette be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója, hogy este 11-kor a lakossági tankolók számára is megszűnik a 95-ös benzin és a dízel 480 forintos, hatósági ára.

Ársapka már nincs. De mikor lesz benzin?

Attól még, hogy megszüntették a két kiválasztott üzemanyag hatósági árát, varázsütésre nem áll helyre az ország benzin- és gázolajellátása. A Mol szerint is hetekig tarthat, míg termelési oldalról enyhíteni tudnak a helyzeten, a teljes stabilizálódás pedig hónapokat vehet igénybe. A kormány addig is hárítja a felelősséget, és a káosz okozójaként a saját, felelőtlen intézkedései helyett megint Brüsszelre mutogat.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!