Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A megjelentek közül többen is kijelentették, hogy nem az akkumulátorgyártással van gondjuk, hanem azzal, ahogyan a kormány most megvalósítani igyekszik azt.
„A magyarországi akkumulátorgyárak, és a víziközmű-szolgáltatás helyzetéről és fejlesztési terveiről” témában ülésezett volna az Országgyűlés Fenntartható fejlődés bizottság kedd délelőtt – írja a Telex. Az ülést az LMP-s Keresztes László Lóránt hívta össze, ám a hat kormánypárti tag hiányában az ülés határozatképtelen volt.
Az eseményre meghívták a Külügyminisztérium egyik képviselőjét, az Energiaügyi Minisztérium képviselőjét, a jövő nemzedékek szószólóját, Dr. Bándi Gyulát, a Magyar Akkumulátor Szövetség ügyvezetőjét, Kaderják Pétert is. Ezentúl szakértőket is hívtak a WWF-től, a Greenpeace-től és a Víz Koalíciótól is. Keresztes közölte, hogy a külügy már korábban értesítette őket, hogy nem tudnak részt venni az ülésen, Lantos Csaba energiaügyi miniszter pedig nem tartózkodott a megadott időpontban Magyarországon. A bizottság kormánypárti tagjai pedig kedd reggel jelezték, hogy szabadságolások és egyéb ügyek miatt nem tudnak megjelenni az ülésen.
A megjelentek közül többen is kijelentették, hogy nem az akkumulátorgyártással van gondjuk, hanem azzal, ahogyan a kormány most megvalósítani igyekszik azt. A WWF Magyarország képviselője azt is hozzátette, hogy az ország akkumulátorgyártással kapcsolatos fejlesztési stratégiája részeként el kellett készülnie egy környezetvédelmi stratégiai vizsgálatnak, ami elmaradt.
Egy friss közvéleménykutatás szerint egyébként a Debrecenbe tervezett akkumulátorgyárat a helyiek elsöprő többsége ellenzi. Az alábbi podcastunkban mi is részletesen foglalkoztunk az akkumulátorgyárak körüli problémákkal, nevesül az általuk okozott környezeti szennyezéssel és infrastrrukturális terheléssel.
Akkugyár-kisokos: Minden, amit Debrecentől Gödig tudni érdemes, egy podcastban
Hogyan lett 2023 egyik legforróbb témája az akkumulátorgyártás Magyarországon? Ha lemaradt, vagy csak többet szeretne tudni, Fülke közéleti podcastunkban mindent összefoglaltunk: megszólalnak az érintettek arról, ami Debrecenben történik jelenleg és ami Gödön történt az elmúlt években, valamint annak is utánajártunk, mik a kormány céljai az akkumulátorgyárakkal.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Jó eséllyel simán lekörözi majd a Tisza Párt ősszel startoló előválasztása nemcsak a hasonló, 2021-es ellenzéki akció 663 ezres adatát, de még a Nemzet Hangja szavazás 1,1 millió résztvevővel beállított saját rekordját is. A megvalósítás logisztikai rémálom lesz komoly buktatókkal, ráadásul a siker mellett politikai veszélyekkel is járhat.
A Tisza Párt szerint visszataszító, hogy a Fidesz és a propagandája az önkénteseik után kutakodnak.
Az „aki akar, az dolgozhat” kijelentés ugyanakkor számos vidéken nem több, mint hiú ábránd.
Többek között Dés László, Presser Gábor, Spiró György is felszólalt a terroristákat éltető északír raptrió koncertje ellen.
El lehet-e ítélni valakit egy fiatal lány haláláért, ha az illető a tett időpontjában egy másik kontinensen ült a számítógépe előtt?