Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Olaszország nem kapja meg március végén a helyreállítási alapból neki járó 19 milliárd eurós részletet, mert Brüsszel nem helyesli a költési célok egy részét – köztük a stadionokat.
55 uniós elvárásnak kellett volna megfelelnie Olaszországnak a múlt év végéig ahhoz, hogy megkapja a 19 milliárd eurót. Brüsszel nem volt elégedett, ezért március végére halasztották a döntést, de nem született megállapodás. Ezért újabb egy hónapos egyeztetés következik, és utána döntenek a 19 milliárd euró sorsáról.
Mit kifogásol az Európai Unió az olasz tervekben? Mindenekelőtt azt, hogy Velence mellett egy új futballstadiont akarnak építeni a helyreállítási alapból, Firenzében pedig ebből a pénzből újítanák fel a Fiorentina stadionját.
Mit mond erre Róma? “Az olasz kormány minden kifogásra válaszolni fog a megadott határidőig, különösen kitér majd a Velence és Firenze városfejlesztési terveivel kapcsolatos kétségekre, és megindokolja azok szükségességét” – így Giorgia Meloni miniszterelnök. Olaszország első női kormányfőjének nyilvánvalóan politikai szempontból fontos a velencei stadion felépítése és a firenzei Fiorentina stadion felújítása. Rejtély, hogy ezt miképp fogja megindokolni.
Az igazi gond az, hogy Giorgia Meloni felül akarja vizsgálni elődje terveit a helyreállítási program pénzeinek elköltésére. Brüsszel felszólította Giorgia Melonit, hogy ne bolygassa a már jóváhagyott terveket.
Olaszország kapta a legtöbb pénzt a helyreállítási alapból – több mint 200 milliárd eurót –, és Brüsszel nem akar semmilyen gikszert sem, mert attól tart, hogy más tagállamok követnék Giorgia Meloni példáját, és nem arra költenék a pénzt, amiben eredetileg megállapodtak, hanem például futballstadionokra.
“Fel kell tűrnünk az ingujjunkat, és dolgoznunk kell! Mi olaszok nem okozhatjuk az első közös uniós kötvény kibocsátás kudarcát” – mondta Milánóban Paolo Gentiloni uniós pénzügyi biztos.
Kinek fontosak a stadionok?
95 millió euróból akarja felújítani a Fiorentina stadionját Firenze polgármestere. Dario Nardella szerint “ez része Itália kulturális örökségének, hiszen a harmincas években épült”. Ebben a 95 millió euróban nemcsak uniós pénz van, hanem olasz állami forrás is.
Velence mellett új stadiont építenének 300 millió euróból. Ebből 90 millió euró jönne az uniós helyreállítási alapból. Velence polgármestere, a helyi kosárlabdacsapat tulajdonosa természetesen teljes erővel támogatja a stadionépítési programot.
Mit kifogásol az Európai Bizottság a két stadion kapcsán? Firenzében az a probléma, hogy a stadion a város egyik legdrágább helyén épült, pedig a helyreállítási program azt irányozza elő, hogy a kevésbé fejlett területeket kell támogatni belőle.
Velencénél az a gond, hogy a stadion egy zöldmezős beruházás lenne. Ezt kicsit nehéz eladni mint rekonstrukciós programot, amelynek finanszírozására az Európai Unió helyreállítási alapja hivatott.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.