Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Egy új kutatás szerint Magyarországon félmilliárd szál csempészcigaretta fogyott el 2022-ben, ami a teljes fogyasztásnak mindössze 7,2 százaléka.
Megjelent a KPMG 2022-es éves tanulmánya az EU, az Egyesült Királyság, Norvégia, Svájc, Moldova és Ukrajna illegális cigarettafogyasztásáról, amely szerint csak az EU-ban 35,8 milliárd szál illegális cigarettát fogyasztottak el 2022-ben, ami a kormányok számára becslések szerint 11,3 milliárd euró adóbevétel-kiesést okozott – 8,5 százalékkal többet, mint 2021-ben.
Magyarországra a fenti számból félmilliárd szál cigaretta jut, amit ha botcsinálta, ám a kerek számokat kedvelő statisztikusokként elosztunk tízmillióval (persze tudjuk, hogy csak 9,6 millióan élnek Magyarországon), kijön, hogy 2022-ben csecsszopótól aggastyánig a magyar társadalom minden tagjára jutott 50 szál csempészcigaretta. Ez a teljes éves cigarettafogyasztásunk 7,2 százaléka, 3 százalékponttal több, mint egy évvel korábban.
Az elmúlt években tapasztalt visszaesés ellenére itthon az illegális piac részesedése újra elérte a 2019-es szintet, ami főként az illicit white (kimondottan csempészárunak gyártott) termékeknek, kisebb mértékben a hamisított dohányárunak köszönhető. A csempészárú legnagyobb hányada Ukrajnából érkezik Magyarországra, de nem ismeretlen az illegális dohánygyárak intézménye sem az országban, sőt, olyan is előfordult, hogy éppen Magyarországról működött az akkori Európa legnagyobb illegális cigarettagyára.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Már érthető, miért rendeltek 3000 darab új, kínainak tűnő nyomkövetős okosórát a hatóságok, miközben ennek csak alig több mint a harmada van használatban raboknál és bűnügyi felügyelet alatt állóknál. Az eszköz pontossága mellett az is kérdés, van-e jogalap távol tartani azokat, akiket veszélyesnek ítéltek a védett személyekre nézve.