Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Ahogy csökkennek az energiaárak és egyre kevesebb pénzt költenek el a magyarok külföldi árura, javul a külkereskedelmi mérleg.
1 milliárd 89 millió euró, átszámítva 403 milliárd forint volt a magyar külkereskedelem többlete idén májusban, vagyis ennyivel több pénz érkezett be a külföldre eladott magyar termékekért annál, amennyiért külföldi árukat hoztak be Magyarországra. A KSH friss adata 2020 szeptembere óta a legnagyobb többlet – sőt, miután 2021 júliusa és idén január között minden egyes hónap hiánnyal zárt, most már zsinórban a negyedik hónapban van többlet.
A nagy változás pontos okait később fogja részletezni a Központi Statisztikai Hivatal, de jó eséllyel sejthető, miről van szó. A jó hír az, hogy a világpiaci energiaárak nagyot estek, így most már kevesebbet kell fizetni a külföldi energiahordozókért. A rossz pedig az, hogy ahogy kevesebb pénzük van a magyaroknak vásárolni, úgy költenek egyre kevesebbet a külföldi árukra.
Az év első öt hónapjában összesítve 2,5 milliárd euró, vagyis 913 milliárd forint a külkereskedelmi többletünk.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Több ember életét vesztette egy Délnyugat-Németországban bekövetkezett vonatbalesetben.