Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Elérhetjük a célt már idén, és a magyar védelmi kiadások a GDP 2 százalékát tehetik ki. Üzleti lehetőségek vannak ebben, de a méretgazdaságos gyártáshoz nem elég a magyar piacra termelni.
Egyre több pénzt szán a kormány a magyar hadiiparra, idén már elérhetjük a NATO-nak tett vállalást, és a GDP 2 százaléka erre a célra mehet. A pénzt egyelőre a saját hadsereg fejlesztésére szánják, az exportot ugyanis megnehezíti a kapacitáshiány és az is, hogy a kormánykommunikáció fő hívószava a „békepárti” – olvasható az e heti HVG-ben.
A nyugati hadiipari cégek most nem képesek lépést tartani a NATO-tagok megrendeléseivel, úgyhogy a magyar termelés fejlesztésével ez a kockázat csökkenthető. Csakhogy a tervezett magyar gyárak beüzemelése még évekbe telhet. Az is világos, hogy Magyarország egyedül nem jelent elég felvevőpiacot a méretgazdaságos gyártáshoz, a hozzánk hasonló méretű Csehország hadiipara például 90 százalékban külföldre gyárt.
A régről itt maradt szovjet haditechnikai eszközökön pedig jó volna túladni, mert azt tárolni ráfizetéses, és Ukrajna meg is venné – de a kormány elutasítja ezt a megoldást.
Részletek az e heti HVG-ben.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.