Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A három nagyvállalat, a Ford, a General Motors és a Stellantis csillagászati profitot vágott zsebre, miközben a dolgozóknak kevés jutott. A szakszervezet vezetője egy kongresszusi képviselővel együtt nyílt levélben fordult az amerikai közvéleményhez, hogy megindokolja a sztrájkot, amely megbéníthatja az amerikai autóipart, de egyelőre csak egy-egy Ford, General Motors és Stellantis gyárban szüntették be a munkát.
Most először fordul elő az amerikai történelemben, hogy mindhárom nagy autógyárban egyszerre kezdenek sztrájkot. Mik az alapvető követelések? 40%-os órabéremelés, 32 órás munkahét, visszatérés a hagyományos nyugdíjrendszerhez, inflációs pótlék stb.
A sztrájk annak ellenére megkezdődött, hogy Joe Biden elnök is megpróbált közvetíteni. A cégek csak 20%-os órabéremelést tartanak elfogadhatónak. Jim Farley, a Ford elnök-vezérigazgatója azt nyilatkozta a CNBC televíziónak, hogy ha elfogadnák a szakszervezet követeléseit, akkor nem tudnának hatékonyan áttérni az elektromos autók gyártására, vagyis a fenntartható fejlődést nem tudnák garantálni.
A szakszervezet vezetője és egy kongresszusi képviselő nyílt levélben fordult a közvéleményhez. 250 ezer milliárd dolláros profitot termelt a három autóóriás az elmúlt tíz évben, miközben 20 év alatt bezártak 65 nagy gyárat az Egyesült Államokban – mutat rá az alapvető ellentétre a nyílt levél. Az elmúlt négy év során a Ford és a General Motors elnök-vezérigazgatói 40%-kal növelték fizetésüket, amely már azelőtt is kirívóan magas volt. Most az autóipar áttér az elektromos járművek gyártására, ez alapvető változás, amelynek során a munkások érdekeit is figyelembe kell venni, különösen, hogy a szövetségi kormány 300 milliárd dollárt oszt szét 2031-ig, hogy támogassa az elektromos autók terjedését az Egyesült Államokban. A dolgozók pedig attól tartanak: ebből a pénzből kevés jut a munkások megélhetésére.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
14 kilót fogyott a német aktivista.
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.