Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
A Kreml szerint azonban a szerződések Moldova és a Gazprom között továbbra is hatályosak, ráadásul az orosz vállalatnak 700 millió dolláros követelése van Moldova felé.
„Nem veszünk többé földgázt a Gazpromtól a moldovai alkotmányos hatóságok ellenőrzése alatt álló területek részére” – közölte hétfőn Victor Parlicov moldovai energiaügyi miniszter.
Ezzel a megfogalmazással arra utalt, hogy a döntésnél nem veszik számításba a Moldovához tartozó, szakadár „Dnyeszter Menti Köztársaságot”, amely naponta 5,7 millió köbméter gázt kap a Gazpromtól.
Chisinau már tavaly bejelentette, hogy felfüggeszti a gázvásárlást a Gazpromtól, de azt nem lehetett tudni, hogy a döntés meddig marad érvényben. Parlicov mostani nyilatkozatában közölte, hogy Moldova képes volt a Gazprom árainál kedvezőbben gázhoz jutni európai beszállítóktól.
A Kreml mindazonáltal hétfőn arról számolt be, hogy a szerződések Moldova és a Gazprom között továbbra is hatályosak, különös tekintettel arra, hogy az orosz vállalatnak több mint 700 millió dolláros követelése van a chisinaui kormány felé. Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő a nyitott kérdések rendezését sürgette.
Moldova továbbra is vesz elektromos áramot a Dnyeszter-melléki Cuciurgan erőműtől, amelyet a Gazprom szolgáltatta földgázzal működtetnek. Parlicov nem adta jelét annak, hogy ezen változtatnának.
A Gazprom közleménye szerint naponta kapnak megrendelést a Moldovagaz helyi gázszolgáltatótól, amit az Ukrajnán keresztül futó vezetékrendszer segítségével teljesítenek. Az orosz cég ugyanakkor nem említette, hogy a földgáz rendeltetési célja a Dnyeszter-mellék lenne.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
353-ról 529-re nőtt a gyermekotthonokban, nevelőintézetekben regisztrált bűncselekmények száma tavaly az előző évhez képest – derült ki a HVG által kikért adatokból.
Garantált a konfliktus a magyar kormány és az EU féléves elnökségét átvevő Dánia között.