Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Gazprom kategorikusan kijelentette: nem hajlandó kifizetni az egyébként igen magas összegű díjat.
Bejelentették hétfőn a bolgár kormánypártok: feladják az orosz gázt célzó energia hozzájárulás bevezetését, írja a Portfolio. Ez magyar szempontból is fontos, mert a Bulgárián át vezető Török Áramlaton keresztül érkezik a hosszú távú magyar-orosz gázszerződés nagyobb része. A bolgár törvény alapján az orosz Gazpromnak fizetnie kellett volna 20 levás bolgár díjat.
Hétfői hír ugyancsak, hogy a Gazprom nemet mondott a díj kifizetésére, amely egyébként a szállított gáz árának a negyede. A bolgárok minden bizonnyal az orosz Lukoil finomító átvételében és a schengeni csatlakozásban látszó előrelépés miatt is hajlandóak engedni.
A Gazprom nem hajlandó kifizetni Bulgáriának az orosz gázra kiszabott tranzitdíjat
A 20 levás díj nagyjából a negyede a szállított gáz árának.
Bulgária inkább úgy döntött, feladja a hozzájárulás elképzelését és beáll az egységes EU-s stratégiába, hogy úgy tudjanak hatást gyakorolni az orosz gázbevételekre.
A bolgár kormányt sokan kritizálták a tranzitdíj bevezetésének szándékáért, többek között Szijjártó Péter külügyminiszter is. A legnagyobb bolgár kormánypárt azzal érvelt, hogy ha nem sikerül az oroszoktól beszedni azt 1,2 milliárd eurót, akkor így keletkezett hiány akár egyszázalékos deficitet is jelenthet számukra a 2024-es költségvetésben.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.