Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Ez egészen pontosan a nettó minimálbér 83,1 százaléka. Nagy segítség ez a magyar családoknak.
Fejenként 147 468 forintjába került a magyaroknak a ferihegyi biznisz. Legalábbis ez az összeg jön ki, ha vesszük azt a 3,1 milliárd eurós összeget, amit a vevők kifizettek a Budapest Airport Zrt.-ért, illetve hozzáadjuk még azt az 1,44 milliárd eurót, ami a korábbi tulajdonostól átvett hiteltartozás.
Ez összesen 4,54 milliárd euró, ugyanakkor figyelembe kell vennünk, hogy a kormány csak 80 százalékos tulajdonrészt vásárolt magának a cégben, azaz a fenti összeg 80 százalékát kellett csak a magyar adófizetőknek összedobniuk.
Ez a hiteltartozással együtt 3,63 milliárd eurót jelent, ami 390-es euróárfolyammal számolva 1415,7 milliárd forintra jön ki. Ezt elosztjuk 9,6 millióval és ki is jön a 147 468 forint, ami a 177 400 forintos nettó minimálbérnek a 83 százaléka. Az összeg természetesen lényegesen magasabb lenne, ha csak az adófizetőkre számolnánk ki.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.