Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Az EY Az év üzletembere programján Hegedüs Éva, a Gránit Bank társalapítója és elnök-vezérigazgatója nyerte el a fődíjat. A program másik két győztese Balogh Ádám, a Baki Agrocentrum Kft. vezetője és Szabó Miklós, a Tranzit Csoport alapítója.
Az EY tanácsadócég Az év üzletembere díjjal Magyarországon már két évtizede ismeri el a kiemelkedő teljesítményt felmutató vezetőket.
A független bírálóbizottság idén is kiválasztotta a három nyertest, akik közül Hegedüs Éva, a Gránit Bank Zrt. társalapítója és elnök-vezérigazgatója képviselheti Magyarországot a World Entrepreneur of the Year globális döntőjében. Hegedüs Éva a pénzintézet 2010-es megalakulása óta vezeti a társaságot, amely mára Magyarország egyik legdinamikusabban növekvő hitelintézetévé vált.
A zsűri indoklása szerint a vezetése alatt a Gránit Bank az élére állt az online banki szolgáltatásoknak, ügyfeleit fiókhálózat nélkül, kizárólag digitális csatornákon keresztül szolgálja ki. Innovációi, mint a videóbank vagy az Öko Kalkulátor nemcsak a hazai, hanem a nemzetközi piacon is úttörő megoldásoknak számítanak. Hegedüs Éva célja, hogy a Gránit Bank világszinten is megkerülhetetlen szereplővé váljon.
A nyertesek között található Balogh Ádám, a Baki Agrocentrum Kft. irányítója és Szabó Miklós, a Tranzit Csoport alapító-tulajdonosa is.
Balogh Ádám a Baki Agrocentrum Kft. második generációs vezetője jelentős nemzetközi sikereket ért el a magyar gabona- és olajos magvak exportjában. A cég évente mintegy 200 ezer tonnát értékesít a szomszédos és nyugat-európai országokba, miközben több ezer hektáron végez növénytermesztést. Vezetése alatt a társaság folyamatosan fejlődik, előremutató megoldásokkal és digitális eszközökkel példát mutat a fenntartható agrártermelésben.
A Tranzit Csoportot létrehozó Szabó Miklós az elmúlt három évtizedben a baromfiipar egyik piacvezető vállalatát hozta létre Magyarországon. A cég ma évente több millió libát, kacsát és csirkét dolgoz fel, prémium termékeiket pedig világszerte értékesítik. Filozófiája a minőség és a fogyasztói igények maximális kiszolgálása. Szabó Miklós vállalatbirodalmát saját erőből, kizárólag piaci alapokon építette fel, miközben a társadalmi felelősségvállalásra és a hátrányos helyzetűek támogatására is nagy hangsúlyt fektet. Pályája elismeréseként a bírálóbizottság úgy döntött, hogy visszahoz az EY korábbi díjai közül egy olyan kategóriát, amely a jelenlegi versenyben eredetileg nem szerepelt, így őt illeti az EY Példakép különdíj is.
A Női vállalkozói kiválóság különdíjat Prohászka Andrea, a Tutti Kft. ügyvezetője érdemelte ki. Vezetése alatt a kreativitás és az innováció került a vállalat működésének középpontjába. Legfőbb sikere a kutató-fejlesztő munkában, az új ötletek megvalósításában rejlik. Kiemelt figyelmet fordít innovatív, élettanilag is korszerű élelmiszeripari termékek receptúrájának megalkotására, továbbfejlesztésére. Ennek köszönhetően a hagyományos poralapú élelmiszerek mellett a társaság sikeresen belépett a funkcionális élelmiszerek és táplálékkiegészítők piacára. Kiemelt figyelmet fordít a nők munkahelyi visszatérésére és a családbarát környezetet megteremtésére is.
A Demján Sándor emlékére létrehozott Vállalkozói Szellemiségért különdíjat Fülöp Gábor és Fülöp Gáborné, az Agrosprint Zrt. alapítói kapták. Az 1991-ben alapított cég a két vezető üzleti bátorságának és vállalkozói rátermettségének köszönhetően mára Közép-Európa egyik vezető fagyasztott zöldség és gyümölcs gyártójává és beszállítójává vált. A szektor zászlóshajójának számító társaságuk három gyáregységet is üzemeltet, 35 országba exportál világszerte és több mint 500 főt foglalkoztat. Fáradhatatlan lendületük, kitartásuk és jövő orientált megközelítésük inspirációt és energiát ad a munkatársaknak, akik egy fenntartható vállalatot építenek.
A Fenntarthatóságért különdíjat Kovács Károly, a Pureco Ltd. alapítója és ügyvezetője nyerte el. Az üzletember több mint három évtizede aktív a vízgazdálkodás területén. Egy olyan nemzetközi vállalatot teremtett, amely több mint 20 országban van jelen, és nagy szerepet játszik a fenntartható vízkezelési technológiák fejlesztésében. Nevéhez számos környezetvédelmi technológiai fejlesztés és szabadalom fűződik. Stratégiai döntéseiben az üzleti szempontokon túl gazdasági, társadalmi és környezeti célok vezérlik. Az elmúlt évtizedekben jelentősen hozzájárult a hazai és a szomszédos országok vízi környezetének, valamint a magyar víziközmű-szolgáltatás fejlődéséhez.
Az Innovátor különdíjat Dr. Szabóné dr. Benyeda Zsófia, a Prophyl Kft. ügyvezetőjének ítélte a zsűri a vállalat élén végzett úttörő munkájáért és az állategészségügyben végrehajtott újító megoldásaiért. Vezetése alatt biotechnológiai cége idehaza egyedülálló fejlesztéseket vezetett be, mint például az SPF-tojások termelése, amelyek kulcsfontosságú szerepet játszanak a vakcinagyártásban. A termelési adatokat is mesterséges intelligenciával dolgozzák fel tevékenységük optimalizálásához. Célkitűzése, az állat- és a humán egészségügy szolgálata folyamatosan viszi előre a társaság fejlődését, amely már ma Baranya megye meghatározó munkáltatója.
A zsűri elnöke Lévai Bálint, a BioTechUSA-cégcsoport vezérigazgatója és társtulajdonosa – az előző EY Az év üzletembere cím birtokosa, tagjai Fábián Ágnes, a Henkel ügyvezető igazgatója, Hegedűs István, a BorsodChem pénzügyi vezetője, Istenesné Solti Andrea, a Shell Hungary igazgatóságának elnöke, Krisán László, a Kavosz vezérigazgatója, Ratatics Péter, a Mol-csoport fogyasztói szolgáltatásokért felelős ügyvezető igazgatója, valamint Varga Mihály, a KÉSZ Csoport alapítója volt.
A nemzetközi elemzők is egyetértenek abban, hogy a magyar gazdaság növekedése az idei 1,5 százalékos szintet követően jövőre 3,4 százalék körül lehet – jelentette ki Varga Mihály a díjátadón. A pénzügyminiszter szerint a magyar GDP jelenleg 5,5 százalékkal haladja meg a járvány kitörése előtti szintet, megelőzve a 4,4 százalékos uniós átlagot. Az egyensúlyi mutatókról szólva a pénzügyminiszter kiemelte: az idei 4,5 százalékos GDP-arányos költségvetési hiány jövőre 3,7, majd 2,9 százalékra csökkent, az államadósság 2026-ra 70 százalék alá megy.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Mexikót is hasonló vámokkal sújtja az amerikai elnök.
Egy hollywoodi film forgatókönyvének lapjaira kívánkoznak az izraeli nukleáris fegyver megszerzésének részletei.
A másik azt válaszolta, hogy ő nem tett ilyet.
Apáti Bence mozgalmának éppen volt érkezése ezt legyártani.
A férje brazil, meg ott elismerik a melegházasságot.