Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A hatóságok szerint Alejandro Toledo több tízmillió dollárt kapott egy brazil építőipari óriáscégtől.
Húsz év és hat hónap börtönre ítélte korrupció miatt Alejandro Toledo volt perui elnököt egy limai bíróság az Odebrecht építőipari óriáscég botrányának részeként elkövetett korrupció és pénzmosás miatt.
„A bíróság jóváhagyja az ügyészség kérelmét, amely szerint Alejandro Toledo Manrique 20 év és 6 hónap börtönbüntetést kap” – jelentették be a tárgyaláson, amelyen a volt államfő is részt vett.
Peru egykori elnökét, aki látszólag derűsen fogadta az ítéletet, bűnösnek találták abban, hogy több tízmillió dollárt kapott a brazil építőipari óriáscégtől, noha mindvégig ártatlannak vallotta magát. Ügyvédje a sajtónak elmondta, hogy fellebbez az ítélet ellen.
A brazil cég a régió több országában folyamodott korrupcióhoz közbeszerzési szerződések megszerzése érdekében. A volt elnököt 2019-ben tartóztatták le az Egyesült Államokban ezzel a botránnyal összefüggésben, és házi őrizetbe helyezték Kaliforniában, amíg 2023 áprilisában kiadták hazájának.
Alejandro Toledo mellett feltételezhetően három másik korábbi elnök is érintett az Odebrecht-botrányban, de ő az első, akit elítéltek a korrupciós ügyben. Az egyik volt államfő, Alan Garcia végzett magával, amikor a hatóságok a letartóztatására készültek.
Az amerikai igazságügyi minisztérium szerint az Odebrecht több mint egy évtized alatt 788 millió dollár kenőpénzt fizetett egy tucat latin-amerikai és két afrikai országban.
Amikor az első vizsgálat 2014-ben megkezdődött, az Odebrecht világszerte 180 ezer embert foglalkoztatott. Brazília után Peru a második ország, amelyet leginkább érintett ez az ügy, amely több politikai válságot is okozott.
Az Odebrechtet számos országban kártérítés megfizetésére kötelezték. A többi között 2,6 milliárd dollárt kellett fizetnie Brazília, az Egyesült Államok és Svájc kormányának.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.