Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az orosz kormány a nyilvánosságra kerülő jelentésben amiatt aggodalmaskodik, hogy a szankciók éket vernek Oroszország és szomszédjai közé.
Egy orosz központú, eurázsiai kereskedelmi tömb létrehozásával növelné gazdasági befolyását Oroszország egy kiszivárgott kormányzati dokumentum szerint, amelyet a Financial Times mutatott be. A jelentés, amelyet a legfontosabb orosz tisztségviselők és a legnagyobb állami cégek vezetői kaphattak meg, arról ír, hogy egy ilyen gazdasági közösség felvehetné a harcot az Egyesült Államok, az Európai Unió és Kína érdekszférájával is.
A tömb létrehozásával Oroszország hozzáférést kapna a globális dél nyersanyagaihoz, és lehetőséget nyújtana az oroszoknak, hogy “közös világnézetet” építsenek a fejlődő országokkal. A kulcskérdést az egykori Szovjetunió területén található közép-ázsiai államok jelentik, a kiszivárgott szöveg szerint Moszkva ugyanakkor úgy érzi, hogy a Nyugat sikeresen éket vert Oroszország és szomszédai közé a szankciós politikával.
Ezek az országok ugyanis jól jártak a szankciók bevezetésével, mivel nagyobb lett a ráhatásuk a kereskedelem alakulására, a korlátozások megkerülésével járó kockázat vállalásával pedig javult az alkupozíciójuk az orosz partnerekkel szemben. “Egy Oroszországhoz hasonló országgal való szoros kapcsolat nehézséget jelent a számukra” – ismeri el az orosz kormány a jelentésben.
A szöveg szerzői azt javasolják az orosz vezetésnek, hogy a közös történelmüket hivatkozási alapként használva közeledjen a közép-ázsiai országok felé, miközben tiszteletben tartja a függetlenségüket. A jelentés úgy értékel, hogy még egy ukrajnai győzelem sem jelentené az Oroszországgal szembeni nyugati szankciót visszavonását.
Az érintett államok ráadásul kihasználják Oroszország sebeshetőségét, és megpróbálnak az oroszok kihagyásával közeledni egymáshoz, erre a dokumentum példaként a Türk Államok Szervezetét, itthon ismertebb nevén a Türk Tanácsot említi példaként, amelynek Magyarország is tagja. Ezeknek az országoknak “döntést kell hozniuk az Oroszországgal kapcsolatos álláspontjukról” – írja a szöveg.
A jelentést negatív példaként hivatkozik az Ukrajna elleni háborút elítélő Kazahsztánra, míg a szankciók megkerülésében aktív Kirgizisztánt vagy épp Fehéroroszországot jó példának nevezi. Arra, hogy Magyarországot említi-e a dokumentum, a Financial Times nem tér ki, ugyanakkor Szijjártó Péter külügyminiszter korábban nyilvánosan érvelt a most kiszivárgott szövegben felvázolt eurázsiai gazdasági együttműködés mellett. “Nem mi vagyunk az egyedüliek Európában, akik azt gondolják, hogy vissza kellene térni az eurázsiai együttműködéshez, de csak mi vagyunk az egyetlenek, akik elég bátrak vagyunk ahhoz, hogy nyíltan beszéljünk róla” – írta tavaly ősszel a magyar külügy vezetője.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Megtudtuk: az átláthatóságinak mondott törvény vitáját a frakciónak le kell folytatnia.
Érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon?
Bekapcsolt a kármentő üzemmód.
Az utolsó negyedben úszott el az esély a győzelemre.
Az Újpest ezzel szemben fittyet hány az ötmagyaros szabályra. Kezdődik az NB I.