Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Több mint 56 milliárd dollárnyi külföldi tőke érkezett az országba, főként a Donald Trump intézkedései nyomán fellángoló pénzpiaci pánik miatt.
2024 áprilisában rekordösszegű külföldi tőke áramlott a japán részvény- és hosszúlejáratúkötvény-piacokra: a nettó beáramlás 8,21 billió jen (56,6 milliárd dollár) volt, ami a legmagasabb havi érték 1996 óta – írja a CNBC. Ennek fő oka a Donald Trump amerikai elnök vámintézkedései keltette bizonytalanság, ami miatt áprilisban óriási volt a tőkekiáramlás az amerikai piacról.
Áprilisban az amerikai 10 éves államkötvény hozama 30 bázisponttal emelkedett, míg a japán 10 éves hozam 21 bázisponttal csökkent. Globálisan ugyan visszaesés volt a részvénypiacokon, de a japán Nikkei 225-index 1 százalékos emelkedést mutatott, míg az S&P 500 közel 1 százalékkal csökkent.
A japán eszközöket menedékeszközökként kezelték a befektetők, különösen az olyan intézményi szereplők vásároltak, mint a nyugdíjalapok, tartalékkezelők vagy biztosítók. Ahogy az USA enyhített kereskedelmi álláspontján, és megállapodásokat kötött (pl. Kínával vagy az Egyesült Királysággal), a bizalom az amerikai eszközök iránt kezdett visszatérni. Bár a szakértők úgy vélik, hogy nagymértékű beáramlás a japán piacra nem várható a közeljövőben, továbbra is pozitív kilátásokkal tekintenek a japán eszközökre, nem várják ugyanis, hogy Donald Trump politikája kiszámíthatóbbá válik.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.