Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Folytatódik a vámháborús fenyegetőzés, ezúttal levelekben.
A világ több mint 150 országába fog Donald Trump egy fizetési meghagyáshoz hasonló levelet küldeni, csak épp arról, hogy pontosan mekkora vámot vet ki rájuk augusztustól – közölte az Egyesült Államok elnöke egy sajtótájékoztatóján. Trump most arról beszélt, hogy a legtöbb esetben az olyan országok, amelyekkel az USA nem sokat üzletel, 10 vagy 15 százalék vámra számíthatnak, de majd levélben közli velük, hogy pontosan mekkorára.
Más kérdés, hogy ha Trump valamit megígér kéthetes határidővel, azt nem érdemes kőbe vésettnek tekinteni. A vámháború legutóbbi határideje július 9-e volt – akkor járt le az áprilisban adott három hónapos határidő, hogy megegyezzenek az országok az USA-val, és mivel alig sikerült egyezségeket megkötni, augusztus 1-jére halasztották a vámok bevezetését. Az Európai Unióból érkező termékekre a mostani ígéret szerint 30, a kanadaiakra 35 százalékos vámot fizethetnek majd – de a fizetési meghagyás itt tényleg csak szimbolikus lesz, hiszen a vámot az az amerikai cég fizeti majd meg, amely behozatja az árut az USA-ba.
A Bloombergnek nyilatkozó elemző azért elmondta: az, hogy a kereskedelmi szempontból nem túl fontos országok közül sok most már kisebb vámra számíthat, mint az eredeti, áprilisi bejelentés idején, annak is a jele, hogy Trump rájöhetett, a túl magas vámok károsak lehetnek.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.