A kínai miniszterelnök Oroszországba utazott, miközben Ukrajna drónokkal támadta az orosz fővárost
Li Csiang, Kína miniszterelnöke Moszkvában Vlagyimir Putyin orosz elnökkel és Mihail Misusztyin orosz miniszterelnökkel is találkozik.
Li Csiang, Kína miniszterelnöke Moszkvában Vlagyimir Putyin orosz elnökkel és Mihail Misusztyin orosz miniszterelnökkel is találkozik.
A legokosabb gyártók a világ ismert vállalataihoz tartoznak, ami érthető a hatalmas beruházási költségek miatt. Mindenesetre a haszon több szempontból is kecsegtető.
Nagy Márton szerint még idén el kell dönteni, mely vállalatok, mely helyszíneken kezdhetik meg az újrahasznosító beruházások megvalósítását.
A mesterséges intelligencia, a gépi tanulás és az automatizált rendszerek alkalmazása mind részét képezi a koncepciónak, de az okosgyártás eléréséhez vezető út első lépése a környezet szakszerű felmérése és a problémák megértése.
A világ tőzsdéinek minapi megrendülése után még nem tudni, eljött-e az olcsó bevásárlás ideje, vagy tartós lejtmenetre kell felkészülni.
Globálisan kevesebb sört gyártanak, de egyre több alkoholmentes sör fogy. Míg a nyolcvanas években négynaponta jutott egy liter sör egy főre Magyarországon, mára öt nap fölé ment az átlag.
A nagy autógyártók humanoid robotokkal kísérleteznek, amelyek ára már az ipari robotokéval vetekszik, de nem kell miattuk átépíteni az üzemeket, egyszerűen beléphetnek az emberek helyére.
A többségnek nem elég a havi bevétele a beiskolázással járó kiadásokra.
13,9 százalékkal nőtt a Törökországba látogató külföldi turisták száma 2024 első hat hónapjában. Az év végre a cél a hatvanmilliós vendégszám elérése. A legnagyobb arányban a kínai polgárok száma ugrott meg.
Svájc újabb eurómilliókat nyújt Magyarországnak a Svájci Hozzájárulás forrásaiból, s hamarosan megkezdődik az új együttműködési projektek megvalósítása – mondta a HVG-nek Jean-François Paroz, az alpesi ország budapesti nagykövete. A misszióvezető arról is beszélt, mi okoz gondot a az országban jelenlévő svájci vállaltoknak.
Több mint egy évtizedes késlekedés után úgy látszik, Brüsszel új lendületet szeretne adni űrgazdasági törekvéseinek. Erre nagy szüksége is lesz, ha komolyan gondolja a technológiai versenyképessége megőrzését, fokozását.
Esik az ipari termelés, azon belül is legdurvábban az akkumulátorgyártás, melyre a kormány az ország jövőjét tette fel. Nagy Márton vagy kap boltfigyelő hivatalt vagy nem. Lepaktált az RTL a 4iG-vel, késtek a fizetések a Dunaferrnél, de vannak ott ennél komolyabb bajok is. Olyan extrém júliuson vagyunk túl, hogy Romániában már szárad ki a Duna. Jellinek Dániel spanyol plázát vett, szétkapják a Hungaroringet, veszélyben az Airbnb-biznisz jövője Terézvárosban. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Magyarország egész jól áll az elektronikus fizetési megoldások terén, de van még hova fejlődni. Például Csehország szintjére, bár ott is akad, aki alkotmányba vésné a készpénzhez való jogot. Románia az előző évezredben ragadt, Bulgáriában a készpénz a korrupció legjobb barátja.
Kamala Harris olcsóbb élelmiszerrel és ingatlanárakkal kampányol. Az alelnök azokat az alacsony jövedelmű rétegeket célozza meg, amelyek Joe Bidenre szavaztak 2020-ban, de kiábrándultak belőle az infláció miatt.
A világ csokiimádói nagyon is tarthatnak attól, hogy drágulása miatt a csokoládé luxuscikké válik a közeljövőben, izraeli kutatók azonban a véletlen és egy háború folytán megoldást találhattak erre a problémára.
Az emelésnek közvetett és közvetlen hatása is van a Magyar Nemzeti Bank szerint, de utóbbit csak 2025 elejétől érezhetjük majd.
Olyan oldószert fognak Hevesen gyártani, amelynek használatát az Európai Bizottság 2018-ban korlátozta.
A főváros vezetői nem látják indokoltnak, hogy külön jutalmat osszanak ki a budapesti közszolgáltató cégek dolgozói között. Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes azzal utasította el a szakszervezetek kérését, hogy a menedzsment is csak az eredeti szerződésük alapján járó prémiumokat kapták meg.
Ömlik Európába a professzionálisan hamisított kínai méz, sokkal olcsóbb, mint az igazi méz. Az eredethamisításban európai szereplők is részt vesznek, importőrök, nagy nyugat-európai csomagolók. 2026-tól fel kell majd címkézni a mézre, honnan származik, de ez valószínűleg csak arra lesz elég, hogy jól látszódjon: a kínai import eltűnik az EU-ban.
Az ország leggazdagabb családjának sarja Paetongtarn Shinawatra, akinek édesapja és nagynénje is kormányfő volt az ázsiai országban. Elődjét a bíróság fosztotta meg tisztségétől, mert elveszítette az országot háttérből kormányzó hadsereg bizalmát.