szerző:
ingatlanmenedzser.hu
Tetszett a cikk?

A szövetség adatai szerint 61 százalék volt a megújuló energia felhasználása, ebből 39 százalék származott szél, és 16...

A szövetség adatai szerint 61 százalék volt a megújuló energia felhasználása, ebből 39 százalék származott szél, és 16 százalék napenergiából - adta hírül az MTI. Az már az egymást követő második év, hogy az Európai Unióban több szélenergia-hasznosító áramtermelő berendezést helyeztek üzembe, mint bármilyen más áramtermelő technológiát.

Korábban azt írtuk: az Európai Unió célkitűzése az, hogy a teljes felhasznált energia 12-14 százalékát adja a szél 2020-ra, 2030-ra pedig megközelítse a 30 százalékot. A villamosenergia-termelésen belül a szélenergiának 2020-ra 30-35 százalékot kell elérnie, Magyarország 13 százalékot célzott meg - mondta Hercsuth Andrea, az Európai Bizottság Közlekedés és Energia Főigazgatóságának munkatársa.

Az Európai Unióban tavaly 10 163 megawattal 74 767 megawattra nőtt a szélenergiából származó áramtermelő kapacitás. Magyarországon tavaly 74 megawattal 201 megawattra nőtt a szélenergiából származó áramtermelő kapacitás, ezzel az EWEA adatai szerint az Európai Unió új tagországai között a második helyen áll Lengyelország mögött.

A szélenergia hasznosításában Németország áll az élen, majd Spanyolország, Olaszország, Franciaország és Nagy-Britannia következik. Egy átlagos évben a szélenergiából származó áram a szükségletek 4,8 százalékát fedezi Európában.

Az alsó kép a magyarországi szélerőműveket ábrázolja
Státusz: 2009. december 31.
Forrás: Magyar Szélenergia Társaság (MSZET)
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!