Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A szeptember 25-én Londonban megrendezett ünnepélyes díjátadáson a 100%-ban magyar tulajdonú Futureal Csoport idén két...
A szeptember 25-én Londonban megrendezett ünnepélyes díjátadáson a 100%-ban magyar tulajdonú Futureal Csoport idén két kontinenst - Európát és Afrikát - magában foglaló mezőnyben nyerte el az első díjat a Corvin Sétány városfejlesztési projekttel.
A projekt Közép-Európa legnagyobb belváros-megújítási programja és a főváros egyik legnagyobb ingatlanfejlesztési beruházása. A 2004-ben indult munka mintegy 220 000 m2 belvárosi területre terjed ki a Józsefvárosban. A megközelítőleg fél millió négyzetméteres, 200 milliárd forintos program több mint fele idén október végéig elkészül, beleértve 850 új lakást, 43 000 m2 irodát, több mint 100 új üzlethelyiséget és a belváros legnagyobb sportközpontját, a Life1 Wellnesst. Hamarosan indul a Corvin Sétány lakásprojekt következő, 260 lakásos üteme.
A projekt magában foglal még egy 16 milliárd forintos közprogramot is, amelynek keretében iskolák, utak, közterek és egyéb, a helyi közösségek élete szempontjából fontos létesítmények fejlesztése és megújítása valósul meg, továbbá több mint 1100, korábban a területen súlyos körülmények között élő család költözhet jobb otthonba. A közprogram részét képezi 46, a területen megmaradó épület felújítása is.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.