Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A magyarországi lakások mintegy 20 százaléka házgyári, azaz paneles technológiával épült, de a panelparkok négyzetméterárai között akár háromszoros eltérések is lehetnek. Nézzük, hol vannak a betonparkok "rózsadombjai"?
Egyre nagyobb szeletet hasítanak ki a lakás adásvételekből a lakótelepi lakások: míg 2008-ban csupán minden ötödik eladott lakás volt „panel”, addig ez az arány 2011 végére már 25 százalékra nőtt.
A toplista legfelső szegmensében Budapesten jelenleg akár 350 000 forintot is fizetnek egy kisebb lakás négyzetméteréért, míg a fővárosi minimum ár az elmúlt másfél évben 80 ezer forint körül volt. Vidéken pedig 40 ezer forintos és 250 ezer forintos két véglet között a lakótelepi lakások ára.
A nagyobb városokban természetszerűen még nagyobb – 35 százalék -az ipari technológiával épült lakások részesedése a forgalomból. A lakótelepi lakások népszerűsödésének növekedése egyértelműen a vevők erősödő árérzékenységének köszönhető, lakótelep és lakótelep között azonban óriásiak az árkülönbségek, sőt, vannak olyan városok, ahol drágábbak a panelek a hagyományos lakásoknál - írja a Lakásfókusz lakossági ingatlanos blog az OTP Lakótelep Értéktérképének segítségével.
Magyarországon a főváros XI. kerületében a legdrágábbak a panelek, a négyzetméterár itt meghaladja a 212 ezer forintot. Itt található az ország két legdrágább lakótelepe, a lágymányosi és a Mezőkövesdi úti. A XI. kerületet szorosan követi a IX. kerület a hatalmas zöldfelületekkel övezett József Attila lakótelepnek köszönhetően. A 200 ezer forintos átlagos fajlagos ár felett még a XIII. kerület lakótelepei vannak, a fővárosi sereghajtóknak 160 ezer forint alatti átlagos négyzetméterárral a XVIII., XX. és XV. kerületek számítanak.
Vidéken a fővárosinál jóval alacsonyabb árakkal találkozhatunk, ez alól csupán a legdrágább Székesfehérvár számít kivételnek, amely még hajszállal ugyan, de megelőzi a legolcsóbb budapesti XVIII. kerületet lakótelepi átlagár szempontjából. A Fejér megyei székhely mellett még Debrecen lakótelepi átlagára van 150 ezer forint felett négyzetméterenként, míg a legolcsóbbnak Salgótarján számít, ahol százezer forint alatti az átlagár.
A legdrágább telepek vagy az ötvenes-hatvanas években, blokkos építési móddal épült, 3-6 szintes épületekből állnak - Budapesten ilyen például a lágymányosi, Mezőkövesd úti, Kerepesi úti, József Attila lakótelep-, vagy már a nyolcvanas években, eleve magasabb presztízsű területeken épültek. A legolcsóbb lakásokat pedig általában a hetvenes évek nagy, akár 10-15 ezer lakásos panellakótelepein találhatjuk (ilyen például Budapesten a békásmegyeri, az újpalotai, vagy a kispesti).
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Már érthető, miért rendeltek 3000 darab új, kínainak tűnő nyomkövetős okosórát a hatóságok, miközben ennek csak alig több mint a harmada van használatban raboknál és bűnügyi felügyelet alatt állóknál. Az eszköz pontossága mellett az is kérdés, van-e jogalap távol tartani azokat, akiket veszélyesnek ítéltek a védett személyekre nézve.
15–9-re nyertek a mieink.
Berg Dániel a történtek után betegszabadságra ment, a feladatait magához vonta a II. kerület polgármestere, Őrsi Gergely.