Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Úgy fest, az New York-iak rámozdultak a lakótelepekre, Manhattanben 20-25 négyzetméteres, elemekből összerakható lakások építésébe fognak és a Kelet-Európában a lakáspiac nagyjából aljának tartott lakótelepi építkezésben látják a jövőt.
New York polgármestere szerint van létjogosultsága az apró, egyszemélyes lakásoknak. Nem ismeretlen a kis lakás fogalma Manhattanben, hiszen százezrek élnek egyszobás lakásokban, és nem is feltétlenül a pénz miatt: egészen egyszerűen nincs többre igényük, örülnek, hogy a nagy nyüzsgő almában élhetnek: társasági életet élnek, többnyire nyilvános helyeken étkeznek, mosodába járnak, leginkább csak alvás és tisztálkodás az elvárás saját lakásuktól – írja a Lakásfókusz lakossági ingatlanos blog. A nyolcvanas évek óta a tengerentúlon azonban 400 négyzetláb, azaz mintegy 37 négyzetméter volt a minimum, amit újépítésű lakásnak tudnia kellett méretben, ezért most még törvénymódosítás is szükséges volt, hogy a kezdő 50 lakást kivitelezhessék a város telkén a kiválasztott beruházók.
A kifejezetten szingliket célzó frissen bejelentett beruházás másik előnyének azt tartják, hogy már 1000 dollár alatti havi lakbér is lehetséges lesz ezáltal. Ehhez azért figyelembe kell venni, hogy a világ egyik legfrekventáltabb helyéről van szó, ahol az 50 négyzetméter körüli lakásokért 2-3 ezer dollárt is elkérnek.
További részleteket itt lehet olvasni.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Chuck Palahniuk 2023-as regénye, a Nem tart örökké már magyarul is olvasható, és választ ígér arra, miért halt meg Marilyn Monroe vagy Kurt Cobain. A művet tizennyolc éves kor alatt semmiképp sem ajánlanák – kritikusunk még fölötte se.
Felföldi József szerint a végjátékban a NER levetett minden álcát, és már simán csak lop.