szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Csak közben jól felverték az árát. A műemléki épület a Mátyás templommal szemben található.

Közleményt adott ki korábban arról a Magyar Nemzeti Bank (MNB), hogy nettó 8,7 milliárd forintért megvette az Úri utca 21. alatt található régi városháza épületét. Mindezt a 24.hu most azzal egészítette ki, hogy a jegybank az épületet valójában 2014-ben egyszer már megvette:

Matolcsyék akkor a Magyar Tudományos Akadémiának fizettek a leromlott állapotban lévő műemlékért, csak jóval kevesebbet, 1,9 milliárd forintot.

Az ingatlan rövid idő után a jegybank által létrehozott Pallas Athéné Domus Sapientiae Alapítványhoz (PADA) került, amely 4 milliárd forintot költött annak felújítására. A 24.hu megjegyzi: a munka éveken át tartott, az átépítés ráadásul úgy lett megoldva, hogy az a Bölcs Vár mellett vendéglátóhelyek működtetésére is alkalmas legyen.

A lap kérdésére, hogy milyen módszerrel határozták meg a 8,7 milliárd forintos vételárat, az MNB azt írta, "a Bölcs Vár vételára a Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) értékbecslési szabvány alapján került meghatározásra, mely az épület egyedi paramétereit, a felújítás költségét, illetve az elmúlt évek jelentős ingatlanpiaci árnövekedését is alapul vette".

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Gyenis Ágnes hvg360

Bóvli kötvényekre megy a közpénz

Tízmilliárdokkal kapcsolódnak be az oligarchák sokszor befektetésre nem ajánlott minősítésű cégei a Magyar Nemzeti Bank kötvényvásárlási programjába, ami a tiltott monetáris finanszírozás elvébe ütközhet.