El kell bontani a Csipak-villát a Hármashatár-hegyről

Kilencven napot kapott az építtető a bontásra.

  • hvg.hu hvg.hu
El kell bontani a Csipak-villát a Hármashatár-hegyről

Bontásra kötelezték a Hármashatár-hegyi Csipak-villát – közölte Tordai Bence, a Párbeszéd országgyűlési képviselője a Facebookon. Tordai a kormányhivatal Építésügyi és Örökségvédelmi Főosztálynak határozatához közérdekű adatigénylésen keresztül jutott hozzá. Eszerint az építtetőnek kell elbontani a lakóépületet, „a hozzá kapcsolódóan egy szerkezeti egységként felépített gépjármű-tárolót és terepszint alatti építményeket" a határozat véglegessé válásától számított 90 napon belül.

A belvárosi Fashion street projektet jegyző Csipak Péter ingatlanos nagyvállalkozó Hármashatár-hegyi házépítéséből 2011-ben kerekedett botrány, amikor az Index kiderítette, hogy az impozáns házhoz tartozó, körbekerített telek kétezer négyzetméterrel nagyobb a telekkönyvben szereplő méreténél, és belelóg a természetvédelmi körzetbe.

A jobb kilátás érdekében a házat az engedélyezett tervektől eltérően húsz méterrel eltolva a hegyoldalon feljebb helyezték el. Csipak kibővíttette a lakóépületet is egészen az ingatlanhatárig, továbbá az oldalához terveztetett egy hatállásos mélygarázst, ahhoz egy bekötőutat és a melléképület alá pedig további kiszolgáló létesítményeket.

Csipak Pétert egykor az ország leggazdagabbjai között tartották számon, menő ingatlanvállalkozó volt, de a múlt évtizedben több vállalkozása is felszámolás alá került. Csipakot természetkárosításért első fokon két év felfüggesztett börtönre ítélték.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.