Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Csökken a különbség a fővárosi és a vidéki albérletek ára között, ráadásul a kereslet is vidéken nőtt nagyot.
A tavalyihoz képest megfizethetőbb bérleti díjakkal kanyarodik rá a felsőoktatási ponthatárok csütörtöki kihirdetésével induló főszezonra az országos albérletpiac – áll az ingatlan.com elemzésében.
Az egyik legfontosabb változás az, hogy vidéken nagyobb lett a kereslet: idén eddig 13 százalékkal nőtt az érdeklődés a Budapesten kívüli albérletek iránt, míg országosan csak 3 százalékkal, annyira lehúzta a főváros az átlagot.
Július közepén Budapesten átlagosan 140 ezer forint volt a tulajdonosok által kiadó lakások átlagos bérleti díja, míg tavaly ilyenkor 150 ezer forint volt az átlag. Ez azt is jelenti, hogy csökkent a budapesti és a vidéki egyetemi városokban kiadásra kínált lakóingatlanok átlagos bérleti díjai közötti különbség.
A nagyobb egyetemvárosok közül Debrecenben 110 ezer, Győrben 108, Miskolcon 85 ezer, Pécsen 99 ezer, Szegeden pedig 100 ezer forintos átlagos bérleti díjakkal indul az albérletpiaci főszezon.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Több ember életét vesztette egy Délnyugat-Németországban bekövetkezett vonatbalesetben.