szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Fabiola Gianotti személyében új főigazgatót választott a CERN Rolf Heuer helyére. Ő az első nő a tizenöt férfi igazgató után.

Új főigazgatót választott az Európai Nukleáris Kutatási Szervezet, a CERN élére a nemzetközi intézet tanácsa kedden, Fabiola Gianotti 2016. január 1-jén váltja a tisztségben Rolf Heuert, megbízatása öt évre szól. A főigazgatói posztra három jelölt volt, a tanács mindnyájukat méltatta, Fabiola Gianettiről szólva viszont kiemelte, hogy a CERN jövőjéről szóló elképzelései, valamint az olasz szakembernek az intézménnyel és a kísérleti részecskefizikával kapcsolatos mélyreható ismeretei vezettek ahhoz, hogy rá esett a választás.  

Rolf Heuer kiváló választásnak nevezte, hogy Fabiola Gianotti követi őt a szervezet élén. Megjegyezte, hogy örömmel dolgozott vele az elmúlt években. A 2015-ös év átmeneti időszak lesz, és mint fogalmazott, biztos abban, hogy a CERN jó kezekbe kerül. 

Fabiola Gianotti nagy megtiszteltetésnek, egyúttal nagy felelősségnek tartja, hogy ő lesz a szervezet következő főigazgatója. "A CERN a tudományos kiválóság központja, büszkeség és inspiráció forrása a fizikusok számára. A technológia és az innováció bölcsője, a nemzetközi tudományos együttműködés és a a béke kézzelfogható példája" - fogalmazott. 

Az olasz kutató volt a vezetője a nagy hadronütköztető (LHC) Atlas kísérletének 2009 és 2013 között, vagyis abban az időszakban, amikor a CERN az LHC Atlas és CMS kísérletei eredményeire támaszkodva igazolta a többi részecske tömegéért felelős Higgs-bozon létezését, amelynek évtizedekkel ezelőtti megjósolásáért tavaly Nobel-díjat kapott Peter Higgs brit és Francois Englert belga fizikus. 

A CERN eddigi 15 férfi főigazgatója után Fabiola Gianetti lesz az első nő e tisztségben - emlékeztetett közleményében a szervezet.

Óvodásokról terjesztett pornóvideót egy középiskolás fiú, felfüggesztett börtönt kér rá az ügyészség

Óvodásokról terjesztett pornóvideót egy középiskolás fiú, felfüggesztett börtönt kér rá az ügyészség

Magyar Péter: Kirúgták Ruszin-Szendi Romuluszt a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről

Magyar Péter: Kirúgták Ruszin-Szendi Romuluszt a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről

„Második esélyt” ad Elon Musk, miután a szövetségi dolgozók jelentős része nem volt hajlandó e-mailben esedezni a munkahelyéért

„Második esélyt” ad Elon Musk, miután a szövetségi dolgozók jelentős része nem volt hajlandó e-mailben esedezni a munkahelyéért

Tagadja volt férje a japán nő meggyilkolását

Tagadja volt férje a japán nő meggyilkolását