Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A hétfői monorierdői vonatbaleset miatt lemondott Szabó Pál közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszter, valamint Kamarás Miklós, a MÁV Zrt. igazgatóságának elnöke; lemondásukat Gyurcsány Ferenc miniszterelnök elfogadta. A kormányszóvivő közölte: Heinczinger István, a MÁV Zrt. vezérigazgatója is felajánlotta lemondását, ezt azonban a miniszterelnök nem fogadta el.
A gazdálkodó szervezetek támogatása 231,4 milliárd forinttal szerepel a jövő évi költségvetési javaslatban. Ez 90 milliárddal több, mint az idei költségvetésben szereplő összeg.
Gyurcsány Ferenc kitöltheti 2010-ig szóló mandátumát - jósolják egyes politológusok. Maga a miniszterelnök, aki a leghosszabb ideje hivatalban lévő kormányfő a rendszerváltás után, úgy gondolja, politikai koncepciójával nem négy, hanem nyolc, tíz évre tervez.
A személyi jövedelemadó egy százalékát jövőre az egyházak mellett a gyermekszegénység elleni programra, valamint a tehetséggondozás támogatására lehet majd felajánlani, a kormány szerdai döntése értelmében. Erről a csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón volt szó.
Sikeresnek értékelte a Corvinus egyetemen tartott előadását blogjában Gyurcsány Ferenc miniszterelnök. A kormányfő szerint megdöbbentő, hogy a fiatalok mennyire nincsenek tisztában az államháztartással.
A Medgyessy-kormány igazságügy-minisztere szerint Gyurcsány Ferenc körül elfogyott a levegő, ezért távoznia kell a miniszterelnöki székből. Bárándy Péter ügyvéd az InfoRádiónak azt mondta: kívülről úgy látszik, hogy a jelenlegi kabinetnek még programja sincs.
"Remélem, még a mai napon választ kapunk a hatalmi kérdések egy részére azzal, hogy az ellenzék által kezdeményezett 'bizalmatlansági szavazás', azaz az Országgyűlés feloszlatásának indítványa elbukik" - áll Gyurcsány Ferenc friss blogbejegyzésében.
A hvg.hu megbízható forrásból úgy értesült, hogy hatalmas erőbedobással folyik a költségvetési szavazás „előkészítése”: az MSZP igyekszik szép szóval, anyagi előnyök megcsillantásával puhítani az SZDSZ „ingadozóit”. Különösen a régi gárda azon tagjait, akik nem értenek egyet Fodor irányzatával, illetve akik további karrierjüket féltik a jelenlegi politikai erőviszonyok megváltoztatásától. Fodorék Surányi Györgyöt szeretnék látni a miniszterelnöki bársonyszékben.
Az MSZP mindenről, így a szakértői kormányról is hajlandó tárgyalni az SZDSZ-szel, de elsősorban a liberális párt programjára kíváncsi - mondta Gyurcsány Ferenc, az MSZP elnöke, miniszterelnök hétfőn a Klubrádió Kontra című műsorában.
Politológusok szerint Gyurcsány Ferenc saját pártját és az SZDSZ-t is nyomás alá helyezte azzal, hogy szeptember 27-re rendkívüli MSZP-kongresszus összehívását kezdeményezte. Kiszelly Zoltán politológus és Juhász Attila, a Political Capital elemzője erről hétfőn beszélt az MTI-nek.
"Nem veszett fejsze nyele", hogy tárgyaljunk az SZDSZ-szel, és "úgy gazdagítsuk a tartalmat, hogy az a későbbi együttműködés kiindulópontja lehessen" - mondta Kiss Péter kancelláriaminiszter, az MSZP alelnöke az MSZOSZ Nyugdíjas Szövetségének fórumán hétfőn Balatonfüreden.
"Olyan programot ajánlottam a szocialista párt nevében az országnak, amely a szociális biztonság és gazdasági versenyképesség szempontjait együttesen képes kielégíteni" - reagált Gyurcsány Ferenc miniszterelnök hétfőn arra, hogy az SZDSZ elutasította a minap közzétett cselekvési programját.
Hatályba lépett 18 építési jogszabály hétfőn, az úgynevezett "gyorsító program" hatására, amelyet a kormány elsősorban a nemzetgazdasági szempontból kiemelt építési beruházások időtartamának lerövidítésére indított még az év elején - közölte a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium (NFGM) kommunikációs főosztálya az MTI-vel.
Rendszeressé teszi informális találkozóit a jövőben a szlovák és a magyar miniszterelnök - Robert Fico és Gyurcsány Ferenc erről hétfői megbeszélésén állapodott meg, amelyet az EU-tagállamok vezetőinek rendkívüli ülése előtt tartottak a belga fővárosban.
Az almatermesztő Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei gazdálkodók megbízottai kedden ismét egyeztetnek Gráf József földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszterrel - tájékoztatta Budai Gyula, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (Magosz) szövetségi igazgatója hétfőn az MTI-t.
Az Új Tulajdonosi Program keretében az Állami Autópálya Kezelő (ÁAK), a Magyar Villamos Művek (MVM) és a Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító (Mavir) lesznek az első olyan vállalatok, amelyekben kedvezményesen válhatnak tulajdonossá az emberek - közölte Daróczi Dávid a kormány erről szóló döntését az MTI-vel vasárnap.
Rizikós, mert ha az adóbevételek várható zsugorodását nem kompenzálja kiadáscsökkentés vagy új bevételi források, akkor fennáll annak a veszélye, hogy az ország visszacsúszik a deficites gazdálkodásba - írja a tekintélyes svájci lap.
Gyurcsány Ferenc szerint az olcsóbb foglalkoztatás megteremtése a lényege szerdán nyilvánosságra hozott programjának. A politikus a MR1-Kossuth Rádió Magánhangzó című műsorában arról is beszélt, hogy lemond, ha a parlament nem fogadja el az adótörvényeket és a költségvetést.
Megvalósítható, de kockázatos a kormányfő 1000-1200 milliárd forintos adócsökkentő programja – véli Oszkó Péter, a Deloitte elnök-vezérigazgatója, aki szerint ugyan a gazdaság fehéredése hozhat többlet bevételt, de az állam kiadásait is csökkenteni kell. Vámosi-Nagy Szabolcs, az Ernst and Young és Barcza György, a K and H Bank szakértője is aggodalmát fejezte ki a tervezet miatt.
Gyurcsány Ferenc lemond, ha a parlament nem fogadja el az adótörvényeket, illetve a költségvetést. Ezt maga a miniszterelnök mondta a közszolgálati rádiónak adott interjújában azután, hogy bejelentette adó- és járulékváltoztatási elképzeléseit.