szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Alig ezer ember gyűlt össze szerda este a fővárosi Kossuth téren, Gyurcsány Ferenc és kormánya távozása mellett már rendszerváltást sürgetnek, mert a szónokok megfogalmazása szerint a nép akaratát senki nem kérdezte meg, hogy milyen államformában akar élni Magyarországon.

Nem harmadik köztársaság van Magyarországon, mert önjelölt emberek kiáltották ki a köztársaságot anélkül, hogy megkérdezték volna Magyarország lakosságát, így akár "királyság is lehet Magyarországon, hisz nekünk van a világ legszebb koronája" – fogalmazta meg több tüntető véleményét is egy szónok a Parlament előtt felállított emelvényen. Hozzátette, már nem elég, hogy Gyurcsány Ferenc és kormánya távozzon, valódi rendszerváltásra van szükség.

Patrubány Miklós, a Magyarok Világszövetségének elnöke arról beszélt, hogy október 6-nak a lehető legnagyobb történelmi nyomatékot kell adni, mert amellett, hogy az aradi vértanúkra emlékezünk, nyílt szavazáson dönt az Országgyűlés Gyurcsány Ferenc és kormányának sorsáról.

Bajna Gábor, a demonstráció egyik szervezője arra kérte a demonstrálókat, hogy csütörtökön vonuljanak a rendőrség Teve utcai székháza elé és tegyenek feljelentést önmaguk ellen, vállalva, hogy ők rongálták meg a Szabadság téren lévő szovjet emlékművet.

Az elmúlt napokhoz képest negyedére csökkent az árusok száma, többen azt mondták: az elkövetkezendő napokban már nem jönnek ki, mert a szervezők egyre magasabb "adományt" kérnek tőlük azzal az indokkal, hogy bevételük egyre növekszik.

A Parlament környékén a forgalom zavartalan, a 2-es villamos is zavartalanul közlekedik, az Országház épülete előtt nincs rendőri sorfal, mindössze két rendőr járőrözik.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Várakozó állásponton a Kossuth tériek

A Kossuth téri tüntetők egyelőre várakozó, kiváró álláspontot foglalnak el a Fidesz péntekre tervezett nagygyűlésével kapcsolatban, miután eddig nem érkezett tárgyalóképes politikus a párt részéről a demonstrálók által kezdeményezett egyeztetésre - közölte Takács András, a Magyar Nemzeti Bizottság 2006. egyik ügyvivője a szervezők szerdai sajtótájékoztatóján.

MTI Itthon

Elmaradt a Vörösmarty téri tüntetés

Elmaradt a szerda délutánra e-mailben és sms-ben meghirdetett baloldali demonstráció a Vörösmarty téren, ahol az 5 órára jelzett időpont után mindössze néhány ember érdeklődött a jelen lévő újságíróknál, hogy mi is történik.

MTI Itthon

Kordont béreltek a Kossuth téri tüntetők

Kordont béreltek a tüntetők szerdán a Kossuth téren, mert a rendőrség elszállíttatta a saját tulajdonában lévő korlátok egy részét, arra hivatkozva, hogy sok rendezvény van a városban, ezekből az eszközökből pedig nem áll elegendő a rendőrség rendelkezésére.

Kult

Válságlíra: ha ránk csurog a „mennyek” szennyvize

„Gyurcsány, takarodj! / Gyurcsány, takarodj!” – hangzik fel mostanában ötpercenként a tökéletesen rímelő kétsoros a Kossuth téren. E vészterhes időkben a nyers népköltészet mellett a finomabb szerzői líra is megmutatja magát. A politikai költészet XIX. századi hagyományai élednek fel a XXI. században: sötét nemzethalál-víziókban, sodró forradalmiságban nincs hiány. A világhálón megjelenő versezeteknek a legtöbb esetben nincs megjelölve szerzőjük, de a középiskolai magyarórák nem múltak el nyomtalanul.

hvg.hu Világ

Forradalmárnak nézték huligánjainkat Olaszországban

Az olasz posztfasiszta parlamenti erő, az Alleanza Nazionale ifjúsági szervezete is a magyar „forradalom” mellett kampányol. Súlyos tudatlanságról tanúskodó felhívásuk azonban – úgy fest – inkább aktuálpolitikai célokat szolgál.

MTI Itthon

Elítélték az MTV-t ostromló hivatásos katonát is

Újabb fővárosi rendbontót ítéltek börtönbüntetésre; a Fővárosi Bíróság Katonai Tanácsa szerdai ítéletében kimondta, hogy a szerződéses katona bűnös, bűnsegédként elkövetett hivatalos személy elleni erőszak bűntettében - olvasható a bíróság honlapján közzétett közleményben.

hvg.hu Gyurcsány-ügy

Jánosi György a párttagság elbizonytalanodásáról

Rendkívüli MSZP-kongresszus összehívását javasolta Jánosi György, aki Medgyessy Péter kormányában ifjúsági és sportminiszter volt, s menesztésekor posztját éppen Gyurcsány Ferenc vette át. A felvetést senki sem támogatta, ám a párt október 21-re összehívott kongresszusán - mint arról a Magyar hírlapnak nyilatkozott - napirendre kerülhetnek személyi kérdések.