szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A röszkei határátkelőnél rövid időre őrizetbe vették Kőrösi Imrét, a Polgárok és Polgármesterek Szövetsége az Élhető Magyarországért (PPSZ) nevű párt alapítóját – értesült a hvg.hu.

A hvg.hu információja szerint Kőrösi Imre egy üzlettársával együtt Szerbiába igyekezett üzleti útra, amikor a röszkei határállomáson iratainak megvizsgálása után közölték vele: 2006 novembere óta országos körözés van kiadva ellene, ezért őrizetbe veszik. Információink szerint a határőrök egy 2004-es lopási ügyre hivatkoztak, ám őrizetbe vétele után nem sokkal szabadon engedték. További részletek itt!

Kőrösi Imre és pártja, a Polgárok és Polgármesterek Szövetsége az Élhető Magyarországért (PPSZ) legutóbb a tavaly őszi zavargások idején került reflektorfénybe, mivel a PPSZ alapítójaként – Kozenkay Jenő párttársával közösen - nyílt fegyveres harcra buzdított. Akkor több szélsőjobboldali csoportosulás kifogásolta, hogy a hatóságok nem lépnek fel a szerintük provokátorként tevékenykedő PPSZ-vezetők ellen. Szélsőjobboldali körökben ezt a „védettséget” sokan azzal a feltételezéssel indokolták, hogy Kőrösi és a pártállam idején a kémelhárítás kötelékében szolgált Kozenkay a titkosszolgálatnak dolgozik.

Kőrösi 1990-ben az MDF színeiben szerzett parlamenti mandátumot, majd 1993 májusában átült a függetlenek közé, mert pártjából kizárták, ugyanis trágár szavakat vágott a privatizációs miniszter fejéhez.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Itthon

Lehetnek-e provokátorai a titkosszolgálatnak?

Miközben a zavargások szervezésével kapcsolatba hozott csoportok egy volt MSZMP-s káder és egy ex-kémelhárító személyében már megtalálták a Nemzetbiztonsági Hivatal provokátorait, az sem kizárt, hogy éppen a provokátoroktól rettegő vezéregyéniségek között ténykedik a Cég embere. Ha ténykedik egyáltalán. A pártpolitikától csak papíron teljesen független szolgálatoknál is előfordulhatnak ugyan visszaélések, mégis kevés az esélye annak, hogy a titkosszolgálat pártérdekeket szolgálhasson ki. Paradox módon ez éppen az átpolitizáltságának köszönhető.