Tetszett a cikk?

Budaházy György elismerte szerzőségét az állami elleni bűncselekmény miatti eljárás alapját képező írással kapcsolatban, azonban elmondta, hogy: "fő célom és az írással is ezt kívántam elérni, hogy a jelenlegi kormányzat elkerüljön a helyéről", továbbá "harc fogalom alatt egyfajta politikai ellenállást értettem", illetve "a felhívás valójában erőszakmentes közügyekben való kiállásra szólítja fel az embereket azzal a céllal, hogy távolítsa el a kormányt”. Ezt a férfi védelmét ellátó Nemzeti Jogvédő Alapítvány (NJA) közölte.

A védelem a gyanúsításokkal szemben ellenvetéssel élt – áll az NJA közleményében. A védelem egyben vitatja, hogy a Szabadság téri szovjet emlékmű a kulturális javak körébe tartozó tárgynak minősülne. Az írás és hangfelvétel a védelem szerint nem valósít meg bűncselekményt, mivel az szerinte nem minősül előkészületi cselekménynek, másrészt az írás egy „demokratikus jogállam vélemény-nyilvánítási szabadsága körébe tartozó politikai állásfoglalásnak minősül”.

A védelem szerint Budaházy felhívása nem a kormány, mint intézmény eltörlésére utalt, hanem annak összetétele megváltozásának szükségességére, megszólítva azon társadalmi rétegeket, akiket hátrányos érint a mostani kormány működése.

A Nemzeti Nyomozó Irodában (NNI) éjfélig tartott Budaházy György kihallgatása - mondta a Magyar Rádiónak a csütörtökön őrizetbe vett férfi ügyvédje. Gaudi Nagy Tamás közölte: védencét két bűncselekménnyel gyanúsítják.

Az egyik az alkotmányos rend erőszakos megváltoztatásának előkészülete, mert két hete felhívást tett közzé a kormány leváltására, a másik a szeptember 18-i szovjet emlékmű megrongálása kapcsán rongálás bűntettének minősített esete.
Gaudi Nagy Tamás elmondta, az utóbbi esetben kétmillió forintot meghaladó kárt rónak védence terhére, amit azért vitatnak, mert a címer levétele nem okoz ilyen mértékű kárt. A másik pedig szerinte egy rendkívül jelentős és súlyos bűncselekmény, amire nem is volt példa 1990 óta.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Elkapták Budaházy Györgyöt

A rendőrség a budapesti Deák téren csütörtökön elfogta Budaházy Györgyöt - közölte Garamvölgyi László, az ORFK szóvivője.

hvg.hu Itthon

Budaházyék lelövetésüktől tartanak – videó a Kossuth térről

Orbán Viktor sorsfordítónak tervezett pénteki beszéde után mit sem változott a helyzet a budapesti Kossuth téren. A Fidesz permanens tüntetése után a népek egy része átsétál a másik emelvényhez, ahol felvételünk szerint például leckét lehet venni abból, mit jelent ma magyarnak lenni és a szervek megtámadása lelövetéssel járhat. Nézze meg a hvg.hu videóját!

MTI Itthon

Mégsem fogták el Budaházyt

Elfogták szombaton éjjel Budaházy Györgyöt - jelentették be a Kossuth téren felállított pódiumon. Garamvölgyi László az ORFK részéről cáfol.

MTI/hvg.hu Itthon

Beszédet tartott, majd meglépett a körözött Budaházy?

A 2002 júliusában történt Erzsébet-hídi törvényellenes tüntetésben megismert, jelenleg az MTV-székház ostromában való részvétel miatt országos körözés alatt álló Budaházy Görgy is felszólalt nemrég a Kossuth téren - jelentették tudósítók.

MTI Itthon

A láthatatlan Budaházy magnóról szólít fegyverbe

Több szónok és magnófelvételen keresztül az országos körözés alatt álló Budaházy György is fegyverbe szólította az embereket március 15-re, hogy ellenálljanak "a rendőri terrornak" és kivívják a valódi forradalmat, a Magyar Önvédelmi Mozgalom által szervezett demonstráción több mint háromszáz ember vett részt a fővárosi Teve utcai rendőrpalota előtt szerda délután.

Itthon

Két bűncselekménnyel gyanúsítják Budaházyt

A Nemzeti Nyomozó Irodában (NNI) éjfélig tartott Budaházy György kihallgatása - mondta a Magyar Rádiónak a csütörtökön őrizetbe vett férfi ügyvédje. Gaudi Nagy Tamás közölte: védencét két bűncselekménnyel gyanúsítják.